#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Akcijā „Mazais Pilsonis ES” piedalās gandrīz 800 Rīgas un Pierīgas jaunieši
Biedrība „Latvijas Pilsoniskā alianse” 
, 2013. gada, 01.marts, 2013

28. februārī noslēdzas akcija „Mazais Pilsonis ES” 2013, kas februāri norisinājās Rīgas un Pierīgas skolās. Tās laikā desmit Latvijas nevalstisko organizāciju pārstāvji viesojās 18 skolās un tikās ar 9. – 12.klašu skolēniem, lai rosinātu padomāt par Eiropas Savienības jautājumiem un veidotu jauniešos izpratni par pilsoņu tiesībām ES.

Akcijas laikā ar interaktīvas diskusiju spēles palīdzību NVO pārstāvji novadīja 24 nodarbības un izglītoja 789 skolēnus par ES sniegtajām iespējām, kā arī uzsvēra līdzdalības nozīmi sabiedriskajos procesos.

NVO pārstāvji atzīst, ka skolēni pārzin galvenās aktualitātes un Eiropas Savienības sniegtās iespējas, kas tiek atspoguļotas masu medijos un ar kurām saskārušies sev apkārtējā vidē. Tomēr šīs zināšanas skolēni ieguvuši no individuāliem informācijas meklējumiem.
Savukārt skolēni secināja, ka tomēr zināšanas par ES pilsoņu tiesībām un piedāvātajām iespējām mācīties un ceļot citās valstīs varētu būt detalizētākas. Jaunieši apliecināja, ka nodarbību laikā uzzināja jaunu informāciju, kas rosināja jauniešus atzīt, ka vairāk interesēsies par šiem jautājumiem, meklējot „ES māju” un būs aktīvāki iesaistoties nevalstisko organizāciju darbā.

Akciju „Mazais Pilsonis ES” Latvijas Pilsoniskā alianse (eLPA) rīko jau trešo gadu un šogad tā notiek sadarbībā ar Eiropas Komisijas pārstāvniecību Latvijā.

Interese par akciju ir liela no skolu puses, un jau tagad, par iespēju piedalīties akcijā, organizējot šāda veida nodarbības pie sevis, interesējās arī reģionu skolas.
Akcija pierādījusi cik būtiski ir jauniešiem saprotamā veidā runāt un informēt par Eiropas Savienības jautājumiem, pilsoņu tiesībām un veidot izpratni par līdzdalības iespējām, ļaujot viņiem pašiem diskutēt un izteikt savu viedokli neformālā veidā.

                                   

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties