#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Almunja: Latvijai jāierobežo budžeta deficīta palielināšanās
, 2009. gada, 04.jūnijs, 2009

Eiropas Komisijas un Starptautiskā Valūtas fonda pārstāvji šonedēļ apmeklējot Latviju tika iepazīstināti ar 2009. gada budžeta grozījumiem.

Eiropas Komisijas ekonomikas un finanšu lietu komisārs Hoakins Almunja uzskata, ka jaunie budžeta priekšlikumi ir solis pareizajā virzienā un ka tajos ir virkne pozitīvu reformu, tomēr jādara vēl vairāk, lai ierobežotu budžeta deficīta palielināšanos."Diemžēl ekonomikas recesija Latvijā ir izrādījusies skarbāka nekā prognozēts, sagādājot raizes daudziem un padarot deficītu lielāku nekā tika gaidīts. Latvijai ilgtspējīgā veidā ar nopietniem budžeta un strukturāliem pasākumiem jāsamazina deficīts, lai gan es atzīstu, ka valdības ekonomikas programmā ietvertie sākotnējie fiskālie mērķi vairs nav sasniedzami. Es arī saprotu, ka pastāv robežas, cik tālu deficītu var ierobežot, lai ļautu elpot Latvijas ekonomikai un tās iedzīvotājiem, īpaši tiem, kuriem klājas visgrūtāk. Es secinu, ka valdība vēlas kontrolēt valsts parādu un saglabāt esošo valūtas kursa piesaisti. Šonedēļ iesniegtie budžeta grozījumi ir pirmais solis, un Komisija vēlas atbalstīt valdības centienus. Es ceru sagaidīt, ka budžeta otrajā lasījumā tiks pieņemti papildu pasākumi, kā ir paziņojusi valdība", teica komisārs Almunja.

/>
Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties