#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Alūksnē tiekas četru valstu jaunieši
, 2010. gada, 11.augusts, 2010

No 4. līdz 11. augustam Alūksnē notiks jauniešu apmaiņas projekta „Šķērso robežu” aktivitātes, kurās piedalīsies 25 jaunieši no Latvijas, Rumānijas, Armēnijas un Gruzijas.

 Minēto projektu realizē Alūksnes Bērnu un jauniešu centrs (ABJC) ar Eiropas Savienības neformālās izglītības programmas „Jaunatne darbībā” atbalstu, tas iesniegts apakšprogrammā 4.1. jauniešu apmaiņas sadarbībā ar (Eiropas Savienības) kaimiņu partnervalstīm. Šajā gadījumā partnervalstis ir Latvija, Rumānija, Armēnija un Gruzija. No katras valsts piedalās seši dalībnieki, viņu vidū arī Alūksnes novada jaunieši Zane Apsīte, Sandija Dovgāne, Jānis Ļuļis, Annamarija Trausa un Raivis Vītols, kā arī grupas līderi Evija Eglīte un Ilze Zvejniece.

- Projektam šāds nosaukums izvēlēts tādēļ, ka vēlamies, lai šo dienu laikā jaunieši izmēģina savus spēkus gan fizisko, gan emocionālo robežu šķērsošanā, iejūtas kāda cita cilvēka lomā, lai vēlāk spētu labāk saprast gan paši sevi, gan citus, kas ir atšķirīgi, - norāda projekta vadītāja Ilze Zvejniece.

No 4. līdz 11. augustam 25 jaunieši piedalīsies projekta aktivitātēs Alūksnē un tās apkārtnē. Projekta sākumā dalībnieki iepazīs cits citu, kā arī Alūksni un tās cilvēkus, veicot orientēšanās uzdevumus - piemēram, meklēs fotogrāfijās attēlotas vietas, centīsies uzzināt kādu leģendu. Nākamajās dienās paredzēta ekspedīcija ar orientēšanās elementiem un uzdevumiem, notiks diskusija par cilvēktiesībām un to ievērošanu katrā valstī, vizuālā formā tiks parādīta stāsta veidošana par cilvēkiem sabiedrībā, kas ir atšķirīgi. Vienu dienu projekta dalībnieki pavadīs Siguldā, apmeklējot Turaidas pili un izmēģinot spēkus piedzīvojumu trasē „Tarzāns”.

Lai tuvāk iepazītu projekta dalībnieku pārstāvēto valstu kultūras, trīs vakaros notiks starpkultūru pasākumi ar raksturīgo ēdienu degustēšanu, tradicionālām rotaļām, dziesmām un dejām, kā arī video materiāliem par katru valsti un viktorīnām, lai pierādītu savas zināšanas un tās uzlabotu par katru valsti un kultūru. Savukārt 10. augustā pulksten 14 Alūksnes Bērnu un jauniešu centrā Pils ielā 74 (Jaunajā pilī), notiks prezentācija, kurā jaunieši rādīs savus veidotos stāstus, kā arī nedēļas laikā piedzīvoto.

Šis projekts tika finansēts ar Eiropas Komisijas atbalstu. Šī publikācija atspoguļo vienīgi autora uzskatus, un Komisijai nevar uzlikt atbildību par tajā ietvertās informācijas jebkuru iespējamo izlietojumu.

 

Avots: Evita Aploka, www.aluksne.lv

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties