#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
ANO klimata sarunās nav pozitīvas virzības
, 2010. gada, 09.augusts, 2010

ANO klimata sarunas, kas norisinās Bonnā, virzās "atpakaļ", ASV un citiem lielākajiem izmešu ražotājiem paužot vēl mazāku vēlmi uzņemties "taisnīgu daļu" emisijas ierobežošanas nastas, piektdien paziņoja Eiropas Savienība (ES).

ES komisāre klimata izmaiņu jautājumos Konija Hēdegorda, noslēdzoties nedēļu ilgušajai sanāksmei, atzina, ka, ja arī sarunās vērojama kāda virzība, tad tā esot "atmuguriska". "Šī nelīdzsvarotība nenāk par labu un var apdraudēt izredzes panākt veiksmīgu iznākumu, kas pasaulei nepieciešams Kankunas klimata konferencē decembrī," sacīja Hēdegorda. "Šādā tempā pasaule vienkārši kolektīvi nokavēs vilcienu."

Izredzas panākt kompromisu par ANO Klimata izmaiņu vispārējās konvencijas (UNFCC) īstenošanu izzuda, sākoties asiem savstarpējiem apvainojumiem, atzīst diplomāti.

Vairākas valstis, kas ir lielākās oglekļa dioksīda izmešu ražotājas, joprojām atsakās uzņemties tiesiski saistošus emisijas samazināšanas apjomus, un mēģinājumi vienoties par Kankunas konferences dokumenta projektu bija neveiksmīgi, jo daudzas valstis pašā pēdējā brīdī nāca klajā ar prasībām izdarīt tajā grozījumus. Hēdegorda atkārtoti pauda ES gatavību uzņemties papildus saistības samazināt izmešu daudzumu, ja arī citi lielākie atmosfēras piesārņotāji, piemēram, ASV rīkosies līdzīgi.

Vienošanās, kas tika panākta pagājušā gada decembrī Kopenhāgenā, nosprauda mērķi nepieļaut globālās temperatūras pieaugumu, kas pārsniegtu divus grādus pēc Celsija, taču valstis nespēja panākt vienprātību par metodēm, kā to nodrošināt.

Ziņu aģentūra LETA/ Nozare

Foto: europa.eu

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties