#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Apspriež iespējas ieviest liellopu elektronisko identifikāciju
, 2010. gada, 20.septembris, 2010

Starp Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīm sākta diskusija par liellopu elektroniskās identifikācijas sistēmas ieviešanas nepieciešamību, informēja Zemkopības ministrijā.

Diskusiju ierosinājusi Eiropas Komisija (EK), pamatojoties uz EK Regulu par liellopu identifikācijas un reģistrācijas sistēmu un liellopu gaļas un liellopu gaļas produktu marķēšanu.

Latvija ir iesaistījusies šajās diskusijās un norādījusi, ka kopumā atbalsta šo EK priekšlikumu, kā arī piekrīt viedoklim, ka sistēmai jābūt brīvprātīgai un jāparedz garāks pārejas periods tās ieviešanai. Tomēr Latvija uzskata, ka ir nepieciešams papildus sīkāk izanalizēt ar sistēmas ieviešanu saistītās izmaksas, kas galvenokārt skars lauksaimniekus.

Eiropas Komisija jau veikusi pētījumu, ar ko iepazīstinātas dalībvalstis, un jau šā gada nogalē ir gaidāms konkrēts priekšlikums par grozījumiem attiecīgajā regulā.

Pētījumā mēģināts noskaidrot, cik ekonomiski izdevīga būtu sistēmas ieviešana dažāda lieluma saimniecībās, cik izdevīga būtu sistēmas uzturēšana, kādas ir priekšrocības, salīdzinot ar jau pastāvošo dzīvnieku apzīmēšanas sistēmu, vai tā spētu samazināt administratīvo slogu. Tāpat tiek meklētas atbildes uz jautājumu, kādā veidā šī sistēma būtu ieviešama katrā dalībvalstī - obligāti vai brīvprātīgi.

Dažas valstis jau ir izmēģinājušas liellopu elektronisko identifikāciju, un tām radies zināms priekšstats un priekšlikumi. Piemēram, Francija jau šogad plāno valstī ieviest brīvprātīgu liellopu elektronisko identifikāciju, bet Itālija vēlas, lai EK nosaka šo sistēmu kā obligātu. Savukārt Dānija elektronisko liellopu identificēšanu veic jau kopš šā gada 1.marta un uzsver, ka būtu nepieciešams harmonizēt prasības liellopu elektroniskajai identifikācijai, lai dalībvalstis var savietot datus un nolasīt citu dalībvalstu elektroniski identificētos dzīvniekus. Pēc Dānijā veiktajiem aprēķiniem, šādā veidā gadā varēs ietaupīt vairākus miljonus eiro.

Ziņu aģentūra LETA/ Nozare

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties