#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Apstiprināti četri inovāciju pārneses projekti
, 2010. gada, 26.augusts, 2010

Eiropas Komisija un Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) Mūžizglītības programmā Leonardo da Vinci apstiprinājusi četrus inovāciju pārneses projektus. Apstiprināto projektu ietvaros sabiedrība tiks izglītota par bezmaksas programmatūru izmantojuma iespējām, augstskolās izmēģinātas radošas mācību metodes, teorētiski un praktiski izglītoti jau strādājoši elektriķi un izveidots e-apmācību kurss profesionālo skolu audzēkņiem. Projektu kopējais finansējums ir 1 117 819 EUR.

Apstiprinātos projektus izstrādājuši: Baltijas datoru akadēmija, Vidzemes Augstskola, Latvijas Elektroenerģētiķu un Energobūvnieku asociācija un Latvijas Tehnoloģiskais centrs.

Leonardo da Vinci programmas inovāciju pārneses projektu mērķis ir uzlabot Eiropas profesionālās izglītības sistēmas kvalitāti un pievilcību. Projekti ir divgadīgi, un tie nodrošina Eiropas valstu un pasaules labāko profesionālo izglītības metožu, materiālu, darba formu u.c. līdzekļu adaptāciju, izplatīšanu un izmantošanu.

Kopumā 2010. gada inovāciju pārneses projektu pieteikumu konkursā VIAA saņēma 23 projektu pieteikumus (2009. gadā – 15). Papildu četriem apstiprinātajiem projektiem vēl 11 ir iekļauti rezerves projektu sarakstā. Konkursa rezultāti ir publicēti VIAA mājas lapas sadaļā: Leonardo da Vinci » Konkursi » Konkursu rezultāti.

Projektu izvērtēšanu un atlasi veic programmas dalībvalstu Nacionālās aģentūras, Latvijā – VIAA. Pēc tam detalizētu pārbaudi veic arī Eiropas Komisija.

Latvijā 2010.gadā visos Leonardo da Vinci projektu veidos kopā pieejamais finansējums ir 2 391 000 EUR, no tiem mobilitātes projektiem – 1 386 310 EUR, partnerības projektiem – 114 500.00 EUR, inovāciju pārneses projektiem – 838 217 EUR, savukārt sagatavošanas vizītēm – 50 000 EUR.

Valsts izglītības attīstības aģentūra
 

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties