#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Ar dažāda akciju palīdzību centīsies palielināt sieviešu skaitu Eiroparlamentā
BNS 
, 2013. gada, 05.februāris, 2013

Līdz nākamajām Eiroparlamenta vēlēšanām Latvijas Sieviešu nevalstisko organizāciju sadarbības tīkls plāno veikt vairākas akcijas, lai palielinātu sieviešu vēlmi aktīvāk iesaistīties politikā un tādā veidā palielinot sieviešu skaitu Eiroparlamentā, pastāstīja biedrības “LSOST” valdes priekšsēdēdāta Inete Ielīte.

Aktivitātes tiks veiktas projekta “Vairāk sieviešu Eiropas politikā – vairāk sieviešu 2014.gada Eiroparlamenta vēlēšanās” ietvaros.

Viņa pastāstīja, ka akcijas ietvaros sievietes tiks mudinātas piedalīties Eiroparlamenta vēlēšanās. Projekta ietvaros paredzēts arī sievietēm, kuras vēlēsies startēt vēlēšanās, izveidot atbalsta programmu. “Mērķis ir panākt sabalansētāku Eiroparlamenta sastāvu,” paskaidroja Ielīte.

Kā galveno projekta mērķi Ielīte minēja sieviešu iesaisti politikā, kuros ir gados jaunas – līdz 35 gadiem. “Viens no akcijas lozungiem varētu būt “Balso par sievieti”,” piebilda valdes priekšsēdētāja.

Vienu no galvenajiem ieguvumiem sieviešu skaita palielināšanai Eiroparlamentā Ielīte minēja saprātīgāku lēmumu pieņemšanu visas Eiropas Savienības mērogā. “Prakse liecina – ja politikā ir vairāk sieviešu, budžeti netiek tikai griezti, bet arī tiek domāts par sociālajiem jautājumiem,” klāstīja Ielīte.

Biedrība, lai panāktu pēc iespējas lielāku sabiedrības atbalstu sieviešu dalībai Eiroparlamenta vēlēšanās, savās aktivitātēs plānojusi iesaistīt ar politiskās partijas. Pēc Ielītes teiktā savu atbalstu sieviešu skaita palielināšanai Eiroparlamentā paudis Saskaņas centrs un Reformu partija. Par atbalstu paredzēts runāt arī ar citiem politiskajiem spēkiem.

Vienlaikus gan Ielīte atzina, ka, salīdzinājumā ar citām valstīm, sieviešu skaits politkā, uzņēmumu valdēs un dažādos vadošos amatos ir samērā augsts.

Pirmajā, otrajā un trešajā Saeimā 100 deputātu vidū nebija nevienas sievietes. Pirmā sieviete deputāte Saeimas namā bija 4.Saeimas laikā Berta Pīpiņa no Demokrātiskā centra saraksta.

Pēdējo Saeimu iesaukumos sieviešu skaits variē ap 20. Viens no Latvijas sasniegumiem dzimumu līdztiesības jomā ir arī bijusi sieviete-prezidente. Pat ASV, kas tiek uzskatīta par ļoti demokrātisku valsti, prezidenta amatā sieviete vēl ne reizi nav ievēlēta.

Ziņa tapusi sadarbībā ar Ziņu aģentūru BNS; pieejama neierobežotai izplatīšanai visiem interesentiem.

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties