#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Atbalsta finanšu piešķīrumu Moldovai
, 2010. gada, 07.septembris, 2010

Eiropas Parlaments šodien atbalstīja Eiropas Savienības piešķīrumu Moldovas Republikai vērtībā līdz 90 miljoniem eiro. Piešķīrums paredzēts, lai palīdzētu Moldovai finansēt maksājumu bilances deficītu un izpildīt budžeta saistības.

Tas papildinās Starptautiskā Valūtas fonda, Pasaules Bankas un citus divpusēji piešķirtos atbalstus. Finansējums tiks piešķirts trīs vai četrās kārtās: divreiz - 2010.gadā un vienu vai divas reizes 2011.gadā.

Deputāti uzstāja, lai Eiropas Komisija regulāri informētu Eiropas Parlamentu par atbalsta pārvaldi, tostarp, vai līdzekļi tiek izmantoti efektīvi un pārskatāmi.

Parlaments 2009.gada novembrī piekrita makrofinansiālam atbalstam Serbijai (200 milj. eiro aizdevuma veidā), Bosnijai un Hercegovinai (100 milj. eiro aizdevums), Armēnijai (65 milj. eiro aizdevums un 35 milj. eiro piešķīrums), Gruzijai (46 milj. eiro piešķīrums). Šogad maijā Eiropas Parlaments atbalstīja makrofinansiālu atbalstu Ukrainai (500 milj. eiro aizdevuma veidā).

Deputātu balsojums par piešķīrumu Moldovas republikai : 590 par, 26 pret un 29 atturas.

Informāciju sagatavoja Iveta Ķelpe, Eiropas Parlamenta Informācijas biroja preses nodaļas vadītāja

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties