#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Atbalsta Īslandes iestāšanās sarunu uzsākšanu
, 2010. gada, 26.jūlijs, 2010

Eiropas Savienības (ES) ārlietu ministri pirmdien atbalstīja Īslandes iestāšanās sarunu uzsākšanu, vienlaikus blokā izskanot bažām par pašu īslandiešu vēlmi pievienoties Eiropas valstu saimei.

Dalībvalstu ministri vienojušies par "sarunu ietvaru" un "gaida otrdien paredzēto starpvaldību konferences atklāšanas sēdi", ar ko oficiāli sāksies nebūt ne vieglais likumu un nostādņu saskaņošanas process. Līdzās domstarpībām vaļu zvejošanas un "Icesave" kompensāciju lietā aizvien pieaug arī bažas par pašu īslandiešu vēlmi pievienoties ES.

"Jums ir jāvēlas pievienoties Eiropai," pirms samita paziņoja Francijas Eiropas lietu ministrs Pjērs Lelušs. "Balstoties uz sabiedriskās domas aptaujām, man nerodas priekšstats, ka īslandieši ir ļoti pozitīvi noskaņoti; tā ir problēma." Kā liecina pagājušajā mēnesī publiskota aptauja, ievērojams vairums īslandiešu nevēlas, lai Īslande kļūtu par ES dalībvalsti. "Mēs, protams, atbalstām Īslandes pievienošanos. Taču tam jānotiek ar tādiem pašiem noteikumiem kā citiem kandidātiem, bez nekādām atlaidēm - un ar noteikumu, ka paši īslandieši to vēlas," piebilda Lelušs.

Īslande varētu kļūt par bloka 29.dalībvalsti aiz Horvātijas, kas cer noslēgt pievienošanās sarunas līdz gada beigām un kļūt par pilntiesīgu dalībvalsti līdz 2012.gadam. Tomēr iespējams, ka Īslandes iedzīvotājiem būs jāpiedalās referendumā, lai izteiktu piekrišanu valsts dalībai ES.

Ziņu aģentūra LETA/ Nozare

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties