#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Atklās izstādi "Animācijas filmas no Vācijas"
, 2010. gada, 23.augusts, 2010

Gētes institūts Rīgā prezentē Vācijas Ārējo sakaru institūta (ifa) izstādi „ANIMĀCIJAS FILMAS NO VĀCIJAS”. Izstāde piedāvā labāko, aizraujošāko un inovatīvāko pēdējo gadu Vācijas animācijas filmu izlasi. Tā sniedz ieskatu šo filmu tehnikā un veidošanā un piedāvā apskatīt modeļus, fotogrāfijas, zīmējumus, gleznas un, protams, arī pašas filmas.

Izstāde Animācijas filmas no Vācijas ir pārskats par aktuālajiem strāvojumiem vācu animācijas mākslas filmās, galveno uzmanību veltot tipiskām un veiksmīgām mūsdienu vācu animācijas produkcijām. Vācu animācijas mākslinieki strādā ārpus tirgus robežām, viņi pozicionējas starp mediju nozares klipiem, un viņu mērķi daļēji ir krasā pretstatā mediju industrijas mērķiem. Mākslinieciskās izteiksmes formas ir ne tikai individuāli dažādas, tās atklāj arī ļoti plašu stilu un tehniku spektru, kas attīstījies un izaudzis no laikmetīgās mākslas humusa un tās džungļos.

Saturiski vācu mākslinieciskajā animācijā atspoguļojas jaunuzsāktā gadsimta kolektīvās bailes, mēs atrodam ieskicētus turpmākās kopā dzīvošanas modeļus, ieskatu indivīda vientulībā demogrāfiskās realitātes kontekstā. Ir filmas par veco arhaisko dzīves modeļu meklējumiem un progresu kritizējošas filmas - parodijas par izkropļoti apgriezto tehnisko attīstību. Vēl aizvien katra darba aizsākums ir ne tikai dators, bet arī zīmējumi, kolāžas, fotogrāfijas, montāžas un lelles.

Izstādi papildinošajā kino programmā iekļauti darbi, kas tapuši pēdējos gados Vācijā un veidoti dažādās animācijas tehnikās: zīmējums uz papīra, zīmējums uz celuloīda, figūras, plastika, datoranimācija un jauktā tehnika. Izstāde sniedz ieskatu filmu veidošanas procesā.

Izstādes laiks:
02.09. – 25.09.2010.,
darba dienās: 09:00-20:00, sestdienās: 09:00-15:30
Goethe-Institut Riga, Torņa iela 1 (ieeja no Klostera ielas)
Ieeja: bez maksas.

Papildprogramma:
• animācijas darbnīca bērniem;
• latviešu animācijas filmu programmas bērniem, jauniešiem un pieaugušajiem;
• animācijas filmas Kā brālītis Trusītis uzvarēja Lauvu (Studija DAUKA) Latvijas pirmizrāde! (laiks tiks vēl izziņots).

Gētes institūts Rīgā
 

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties