#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Atklāta izstāde par Eiropas pilsētām Latvijas mākslinieku darbos
, 2009. gada, 29.maijs, 2009

Līdz 6.jūnijam Rīgā, A.Sūnas galerijā apskatāma gleznu izstāde "Eiropas pilsētas Latvijas mākslinieku darbos".
Šāda veida izstāde maijā, svinot Eiropas dienu, Latvijā skatāma jau otro reizi. Šogad izstādē ir apskatāmi 31 gleznotāja darbi./>

"Eiropas pilsētas latviešu gleznotāju uzmanības lokā bija 20.gadsimta 20.-30.gados (Svemps, Liberts, Kalniņš), un tad vairāk nekā pusgadsimtu šīs tēmas pazuda no Latvijas glezniecības. Pievienošanās Eiropas Savienībai devusi impulsu arī mākslā - mākslinieki atkal dodas mācīties vai studiju ceļojumos uz dažādu Eiropas valstu pilsētām, un bieži gleznotāju personālizstādēs redzami šo ceļojumu iedvesmoti darbi," saka izstādes organizatore Agija Sūna.


"Etniskā un kultūras vide Eiropā kļūst daudzveidīgāka un radošāka. Šajā 2009. – Radošuma un inovāciju – gadā izstāde ļauj apzināt ieguvumus, kurus Eiropai piedāvā mazu un lielu tautu kultūras. Eiropas Savienības pastāvēšanas vēsture apliecina, ka ir iespējama vienotība daudzveidībā," teic Iveta Šulca, Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā vadītāja.Izstādes bukletā katrs gleznotājs pauž savas domas par Eiropu. "Šajā milzīgajā tautu un kultūru kopienā ir uzmanīgi jāieklausās savā sirdsbalsī vai intuīcijā, lai saprastu, uz kuru pusi iet. [...] Radošiem cilvēkiem Eiropa uzdāvina spārnus," spriež gleznotāja Laura Vecmane.


/>/>/>
Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties