#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Balsos par Eiropas Parlamenta deputātu skaita palielinājumu
, 2010. gada, 30.aprīlis, 2010

Nākošnedēļ, 6.maijā Eiropas Parlaments balsos par 18 papildus deputātu vietām, ko paredz Lisabonas līgums. Ja EP atbalstīs līguma izmaiņas veidā, kādā tās piedāvā dalībvalstis (Padome), šī sasaukuma laikā Parlamentā darbu varēs uzsākt vēl 18 deputāti.

Deputātu skaits palielināsies, pamatojoties uz Lisabonas līgumā paredzēto pieaugumu no pašreizējiem 736 deputātiem līdz 751. Deputāti arī lems par to, vai šai līguma izmaiņai nepieciešams sasaukt Konventu.

Sarunās par Lisabonas līgumu tika panākta vienošanās, ka 12 valstis kopā iegūs papildu 18 deputātu vietas Eiropas Parlamentā, tostarp vienu - Latvija. Savukārt Vācijai vietu skaits samazināsies par trim. Taču visi pagājušogad ievēlētie deputāti turpinās darbu līdz sasaukuma beigām, tāpēc deputātu skaits uz šo laiku pieaugs līdz 754.

Lai tas būtu iespējams, ir nepieciešams izmainīt Lisabonas līgumu. Ja Parlaments šo izmaiņu atbalstīs, tā vēl jāratificē visām dalībvalstīm, pirms jaunie deputāti var sākt darbu. Parlamentam ir iespēja šos deputātus uzaicināt kā novērotājus, bet to par pagaidām lēmumu nav bijis.

Pēc Eiropas Parlamenta Informācijas biroja materiāliem

Foto: europa.eu

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties