#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
"Baltkom" un "Izzi" iesniedz Konkurences padomei apvienošanās pieteikumu
, 2010. gada, 27.jūlijs, 2010

Elektronisko sakaru operatori "Baltkom" un "Izzi" iesnieguši Konkurences padomei apvienošanās pieteikumu, biznesa portālu "Nozare.lv" informēja "Baltkom" preses sekretārs Lauris Kļaviņš.

"Apvienošanās mērķis ir pilnveidot piedāvājumu abu kompāniju apvienotā tīkla teritorijās, kā arī koncentrēt uzņēmumu resursus esošo pakalpojumu attīstīšanai un modernu tehnoloģiju ieviešanai un radīt reālu konkurenci telekomunikāciju tirgū, kurā patlaban dominē "Lattelecom"," sacīja Kļaviņš.

Lai darījums notiktu, nepieciešama Konkurences padomes piekrišana, jo, kā teikts paziņojumā presei, "apvienošanās rezultātā izveidosies lielākais alternatīvais telekomunikāciju uzņēmums Baltijas valstīs, kas veicinās konkurenci elektronisko sakaru pakalpojumu tirgū".

Darījuma detaļas netiek publiskotas, taču paziņojumā teiktais, ka "jaunā uzņēmuma darbība tiks veidota uz līdzvērtīgiem pamatiem, apvienojot labāko un efektīvāko no "Baltkom" un "Izzi" biznesa prakses un pieredzes", varētu būt signāls, ka notiks apvienošanās, nevis pārpirkšana.

No paziņojuma presei arī izriet, ka pēc apvienošanās notiks tehnoloģiju maiņa. "Izzi" līdzšinējās ātrgaitas kabeļinterneta tehnoloģijas, kas varēja piedāvāt līdz par 100 megabitu sekundē lejuplādes ātrumus, izmantos "Baltkom" optisko tīklu jeb tā saukto "Next Generation Network" risinājumu.

"Integrējot "Baltkom" un "Izzi" infrastruktūru, tiks ievērojami paplašināts tīkla pārklājums. Tas ļaus izveidot attīstītāko datu pārraides tīklu reģionā, kuru papildinās abu uzņēmumu klientu apkalpošanas un biznesa vadības potenciāls," apvienošanās iemeslus un sekas skaidro abi uzņēmumi.

Pēc "Nozare.lv" rīcībā esošās informācijas, kontakti starp "Baltkom" un "Izzi" notikuši jau ilgāku laiku, taču tikai nesen vainagojušies ar vienošanos par abu kompāniju apvienošanu, kas iespējama tikai ar Konkurences padomes piekrišanu.

Pēc Latvija Telekomunikāciju asociācijas apkopotajiem datiem, "Baltkom" Rīgā aizņem vairāk nekā 39% maksas televīzijas tirgus, bet "Izzi" - 25,5%. Interneta tirgū Rīgā "Baltkom" pieder 25%, bet "Izzi" - 9%.

"Baltkom" dibināts 1991.gadā kā kabeļtelevīzijas operators, vēlāk ieguva otro mobilo sakaru licenci Latvijā, bet mobilo sakaru biznesu pārdeva Zviedrijas "Tele2" koncernam 2001.gadā.

"Izzi" sākotnēji dibināts 1994.gadā, no 1997.gada pakāpeniski pārgājis zviedru "Telia AB" (tagad "TeliaSonera") īpašumā, bet 2004.gadā pārdots Latvijas investoriem, mainot vārdu no "Telia Multicom" uz "Izzi". 2008.gadā "Izzi" nopirka Eiropas investori.

LETA/NOZARE.LV

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties