#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Barrozu noraida Sarkozī priekšlikumu par ES "ekonomikas valdības" izveidi
, 2010. gada, 18.marts, 2010

Eiropas Komisijas (EK) prezidents Žozē Manuels Barrozu ceturtdien pauda uzskatu, ka Francijas prezidenta Nikolā Sarkozī priekšlikums par bloka "ekonomikas valdības" izveidi nav īstenojams.

Lai gan augstā amatpersona atzina, ka ir nepieciešams uzlabot sadarbību 27 dalībvalstu starpā, lai varētu efektīvāk cīnīties pret ekonomikas krīzi, Francijas prezidenta ierosinājums viņam nešķiet reālistisks.

"Es neteikšu "ekonomikas valdība", jo, būsim godīgi, mums ES nebūs ekonomikas valdības," sacīja Barrozu. "Būsim reālistiski - tas, ko mēs varam izdarīt, ir uzlabot pārvaldību, un tas ir izdarāms."

Turpretī pirms mēneša Eiropas Savienības (ES) ekonomikas samitā Sarkozī pauda uzskatu, ka šo priekšlikumu atbalsta arī citi bloka līderi. "Es neesmu dzirdējis nevienu valsti, kas apstrīdētu nepieciešamību Eiropā izveidot ekonomikas valdību, ko mēs ar [Vācijas] kancleri Angelu Merkeli esam ierosinājuši," tolaik preses konferencē paziņoja Francijas prezidents.

Tagad Berlīne aktīvāk atbalsta ideju par "ekonomikas pārvaldību", nevis "ekonomikas valdību".


Ziņu aģentūra LETA/ Nozare

Foto: europa.eu

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties