#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Barrozu pārliecināts par Grieķijas spēju pārvarēt krīzi
, 2010. gada, 30.aprīlis, 2010

Eiropas Komisijas (EK) prezidents Žozē Manuels Barrozu piektdien pauda pārliecību, ka Grieķija ar plānoto Eiropas Savienības (ES) un Starptautiskā Valūtas fonda (SVF) palīdzību spēs pārvarēt finanšu krīzi.

"Es esmu pārliecināts, ka mūsu rīcība novērsīs tālākus iespējamus efektus [Eiropā]," preses konferencē savas vizītes noslēgumā Pekinā paziņoja Barrozu.

Grieķija risina sarunas ar Eiropas Savienību (ES) un Starptautisko Valūtas fondu (SVF) par palīdzības programmu, kas valstij ir ļoti nepieciešama līdz 19.maijam, lai izvairītos no postošas maksātnespējas.

"Grieķijas amatpersonas spers visus vajadzīgos soļus, lai labotu fiskālo un budžeta nelīdzsvarotību," sacīja Barrozu.

ES un Grieķijas amatpersonu sarunās panākts "stabils un straujš progress", lai panāktu vienošanos par palīdzības programmu, norādīja Barrozu.

Grieķija vēlas no ES un SVF šogad vien saņemt palīdzības aizdevumu 45 miljardu eiro (31,6 miljardu latu) apmērā, pretējā gadījumā Atēnas 19.maijā draud maksātnespēja, jo tā nespēs atmaksāt parādus deviņu miljardu eiro (6,33 miljardu latu) apmērā.

Grieķijas palīdzības pakete trīs gadu laikā varētu sasniegt 120 miljardus eiro (84,34 miljardus latu).

Eiropas Savienības (ES) centienus vadīt Grieķijas palīdzības programmu kavē Vācija, kur Grieķijas glābšanas plāns ir ļoti nepopulārs, un Vācijas kanclere Angela Merkele nevēlas izraisīt sabiedrības neapmierinātību pirms 9.maijā paredzētajām reģionālajām vēlēšanām.

Arī Grieķija tuvākajās dienās gatavojas streiku un protestu vilnim tuvākajās dienās, tostarp 5.maijā paredzētu ģenerālstreiku, iedzīvotājiem protestējot pret gaidāmajiem taupības pasākumiem, kas nenovēršami tiks ieviesti, Atēnām pieņemot Eiropas Savienības (ES) un Starptautiskā Valūtas fonda (SVF) palīdzību finanšu krīzes pārvarēšanai.

Grieķijas premjerministrs Georgs Papandreu brīdināja, ka Grieķija pašlaik "cīnās par izdzīvošanu" un ka sarunas par aizņēmumu no ES un SVF tā pabeigs tuvākajās dienās.

Ziņu aģentūra LETA/ Nozare

Foto: europa.eu

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties