#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Bauskas novada Pamūšas speciālajā internātpamatskolā sakārto teritoriju
, 2010. gada, 26.jūlijs, 2010

Gailīšu pagasta Pamūšas speciālajā internātpamatskolā teritorijas labiekārtošanas darbus paredzēts beigt 15. augustā. Mērķis - pielāgot apkārtējo vidi bērniem ar īpašām vajadzībām.

Pagājušajā mācību gadā Pamūšas skola nosvinēja 130 gadu jubileju. Toreiz skolas direktore Aelita Naumane sacīja, ka svarīgākie remontdarbi tagad notiks pagalma teritorijā. Paredzēts likvidēt daudzos pakāpienus un bojātās plāksnes skolas teritorijā, lai pa taciņām brīvi varētu pārvietoties bērni ar īpašām vajadzībām.

«Uz celiņiem pakāpienu nebūs, uz ēku lieveņiem būs uzbrauktuves. Bīstami tuvu skolai ir ceļš, kuru tagad norobežos žogs. Virs katra lieveņa būs jauns jumtiņš,» stāsta skolas saimnieks Ainārs Pilverts.

Tiesa, veiktie darbi ir tikai pirmais nepieciešamo pārmaiņu posms. Ar invalīdu ratiņiem tagad varēs iebraukt pirmajā stāvā, bet uz otro stāvu vēl nevar tikt. Taps vēl viens projekts - ierīkot liftu starp stāviem.

Mainīsies arī iebraukšanas kārtība skolas teritorijā. No Bauskas puses braucot, pirmā iebrauktuve būs atvērta tikai pirmdienās, kad uz skolu atved bērnus un ierodas apkalpojošie dienesti. Otrā iebrauktuve pie ēkas, kur atrodas skolas administrācija, vedīs uz automašīnu stāvlaukumu. Saskaņā ar pārmaiņām skolas mācību procesā, administrācijas ēkā tagad mācīsies tikai bērnudārza grupiņas.

Bruģa likšana vakar, 20. jūlijā, vēl nebija sākusies. Izraktās celiņu vietas ļauj vienīgi novērtēt darbu apjomu. Tomēr SIA «Viona» valdes loceklis Ēriks Revazjans ir pārliecināts, ka darbi tiks paveikti laikā. Pats galvenais esot kvalitatīvi ielikt bruģēto platību pamatus, pati bruģa ieguldīšana daudz laika neaizņemšot.

Darbus nedaudz sarežģījušas nesenās lietusgāzes. Vecais celiņu segums ir noņemts, bet visur nav paspēts izveidot pamatu. Vietās, kur nepaguva sabērt filtrējošo segumu, izveidojās peļķes. Nācās pat sūknēt ūdeni. Jāgaida, kad slapjās vietas izžūs.

Pamūšas speciālajā internātpamatskolā notiek arī citi darbi. Beidzot izdevies visām ēkām nomainīt logus. A. Pilverts stāstīja, ka logu nomaiņas process ildzis vairākus gadus.

Skolai iegādāts firmas «Husqvarna» dārza traktors. Kopējā kopjamā platība ir ap trim hektāriem, kura līdz šim apkopta ar rokām stumjamiem pļāvējiem. Tagad to var ērti izdarīt ar jauno tehniku. Remontdarbi notiek arī skolas telpās, kur strādā tehniskie darbinieki.

UZZIŅAI

Paredzēts veikt celiņu un laukumu bruģēšanu 3300 kvadrātmetru platībā, izbūvēt ieejas lieveņus un metāla žogu 709 metru garumā.

Projekta tāme bija 98 058 lati ar pievienotās vērtības nodokli (PVN).

Līgums, balstoties uz konkursa zemāko solīto cenu, noslēgts ar SIA «Viona» par kopējo līgumcenu 53 682,65 (bez PVN), ar PVN - apmēram 65 tūkstoši latu.

Avots: Uldis Varnevičs, "Bauskas Dzīve", 21.07.2010

Foto: www.bauskasdzive.lv

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties