#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Beļģija citā skatījumā
, 2010. gada, 08.jūlijs, 2010

Otrdien, 13.jūlijā, Eiropas Savienības (ES) mājas Mākslas istabā (Aspazijas bulvārī 28, 1.stāvā) tiks atklāta izstāde “Redzējums – Beļģijas radošā fotogrāfija”, piedāvājot iepazīties ar piecu atzītu Beļģijas fotogrāfu radītajiem darbiem.

Ardēnu ainavas, Briseles pilsētvides foto un Beļģijas cilvēki – 12 izstādē aplūkojamie attēli ļaus Latvijas skatītājiem ieraudzīt to Beļģiju, kas nav ieraugāma mediju ziņās par ES jaunumiem un paveras aiz Daniela Mihīlsa, Žilbēra Fastenākensa, Stefana Vanflēterena, Kristīnes Feltenas un Veronikas Masingeres objektīviem.

Izstāde ir daļa no plašā kultūras pasākumu klāsta, ko Beļģija visā Eiropā īsteno no 1.jūlija līdz 31.decembrim – laikā, kad nelielā karaliste 12.reizi kļuvusi par Eiropas Savienības Padomes prezidējošo valsti.

Izstādi pulksten 16:00 – pēc ziņojuma par Prezidentūras prioritātēm – atklās Beļģijas ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Latvijā Leopolds Merkss. Izstāde ES mājā būs skatāma līdz 30. jūlijam, ieeja tajā būs bez maksas. Šī ceļojošā izstāde ievada retrospekciju “Beļģijas fotogrāfi 1980 – 2010”, kas tiks izstādīta 2010.gada rudenī Briseles Mākslas centrā BOZAR.

Šī gada 1. jūlijā Beļģija uz sešiem mēnešiem pārņēma ES Padomes prezidentūru no Spānijas, savukārt nākamā gada 1. janvārī prezidentūras stafete tiks nodota tālāk Ungārijai. Jaunais trio sadarbības modelis paredz vienotu 18 mēnešu sadarbības programmu. Beļģijas prezidentūras laikā īpaša uzmanība tiks pievērsta ekonomiskās un finanšu krīzes seku apkarošanai Eiropā, vides problēmām, ES paplašināšanās jautājumiem, sadarbībai tieslietās un iekšlietās, kā arī sociālās dimensijas stiprināšanai.

Ziņu aģentūra LETA/ Nozare

Foto: europa.eu
 

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties