#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Bērni izstādē ataino dzimto Rīgu, izstādes rīkotāji foto cer aizvest arī uz Igauniju
BNS 
, 2012. gada, 13.septembris, 2012

Eiropas Savienības mājā atklāta izstāde “Rīga–Baltija–Eiropa”, kurā skolēni fotografējuši Rīgu. Pagājušajā mācību gadā Rīgas Igauņu skolā tika pasniegtas foto lekcijas, kuras vadīja kluba “Māja” pārstāve Dina Mikfelte (Dina Mikfeldt) no Igaunijas. Viņa Latvijā uzturas vienu gadu un būs šeit vēl līdz oktobrim.

Pabeidzot lekciju kursu, skolēniem tika dots uzdevums fotogrāfijās parādīt, kā viņi redz savu dzimto pilsētu. Mikfelte pastāstīja, ka izstādē apskatāmas fotogrāfijas, kuras uzņēmuši seši visaktīvākie bērni no Rīgas Igauņu pamatskolas. Darbi tika vērtēti pēc tā, cik ļoti bērni izrādījuši vēlmi iemācīties kaut ko jaunu un attīstīt prasmes. “Man bija ļoti svarīgi tas, cik aktīvi bērni iesaistās uzdevumu izpildē,” neslēpa kursu vadītāja.

Pēc katras lekcijas bērniem tika uzdots mājas darbs, kura izpildīšanai vajadzēja fotografēt kādu konkrētu vietu pilsētā vai izpildīt citu uzdevumu. “Tiekoties ar bērniem pēc uzdevumu izpildes un katru reizi redzot viņu izaugsmi, es biju patīkami pārsteigta,” atzina Mikfelte. Lekciju vadīšanas laikā galvenais akcents netika likts uz tehnisko spēju attīstīšanu, bet gan uz to, cik mākslinieciski bērni spēja pieiet procesam, redzēt detaļas un veidot fotogrāfijas kompozīciju. Papildu tam viņa stāstījusi par melnbaltās fotogrāfijas specifiku un to, kā krāsu gamma spēj mainīt fotogrāfijas konceptu. “Ceru, ka pēc lekcijām bērni iegūs jaunu redzējumu par lietām, kas atrodas viņiem apkārt, un nezaudēs iedvesmu turpināt fotografēt, jo viņi ir ļoti talantīgi,” uzsvēra kursu vadītāja.

Paši izstādes autori atzina, ka fotogrāfijas uzņemtas ikdienas vidē, dodoties uz skolu, taču katrā no tām slēpjas kāda doma. Šis uzdevums parastas lietas ļāvis ieraudzīt no cita skatupunkta un katrā bildē saskatīt kaut ko neparastu. Fotogrāfijās atainots saullēkts, kas agrā rīta stundā redzams starp namu jumtiem, un pilsētas ielas no dažādiem rakursiem.

Lekciju laikā skolēni apguva ne tikai foto prasmes, bet arī uzlaboja savu igauņu valodu, jo lekcijas notika šajā valodā. Finansējums lekciju vadīšanai tika iegūts no Eiropas Komisijas programmas “Jaunatne darbībā”. Lekciju vadītāja cer, ka šo izstādi varēs redzēt ne tikai Eiropas Savienības mājā Rīgā un Rīgas Igauņu pamatskolā, bet arī Igaunijā.

Izstāde apskatāma vēl ceturtdien un piektdien.

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties