#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Bijusī prezidente V.Vīķe-Freiberga ir piekritusi kandidēt ES prezidenta amatam
, 2009. gada, 28.oktobris, 2009

Bijusī Valsts prezidente Vaira Vīķe-Freiberga ir piekritusi kandidēt Eiropas Savienības (ES) prezidenta amatam. Tā paziņots pēc šodienas tikšanās ar Ministru prezidentu Valdi Dombrovski,

Dombrovskim šodien bijusi saruna ar Vīķi-Freibergu, kurā valdības vadītājs apsolījis pilnu atbalstu eksprezidentes virzīšanai šim augstajam amatam.

Tiek uzsvērts, ka Vīķei-Freibergai ir visas nepieciešamās zināšanas, pieredze un valodu prasmes šim amatam. Viņa kā sieviete kandidāte būtu arī ļoti laba kompromisa kandidāte, jo līdz šim dalībvalstis nav spējušas vienoties par atbalstu vienam kandidātam.

Patlaban esot jāgaida Čehijas konstitucionālās tiesas lēmums par Lisabonas līgumu, pēc kura jau varētu būt skaidra kandidātu izvirzīšanas kārtība. Tomēr jau tagad Vīķe-Freiberga saņēmusi Dombrovska atbalstu, un viņas kandidatūra tikšot pārrunāta neformālajās sarunās.

V.Vīķei-Freibergai vairākās Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīs neformāli pausts viedoklis par viņas piemērotību ES prezidenta amatam, tā iepriekš informēja eksprezidentes sekretāre Daina Lasmane. "Gan atsevišķas personas, gan nevalstisko organizāciju pārstāvji vairākās ES valstīs man ir neformāli pauduši savu viedokli, ka, viņuprāt, es kā personība būtu lieliski piemērota šim amatam," saka eksprezidente.

Ziņa sagatavota pēc aģentūras LETA/Nozare materiāliem.

Foto: europa.eu

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties