#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Brisele slavēs "Made in EU"
, 2009. gada, 26.oktobris, 2009

Lai veicinātu Eiropā ražotu preču noietu, Eiropas Komisija ierosinājusi pilotprojektu - noteiktiem izstrādājumiem marķējumā obligāti būs jāuzrāda izcelsmes valsts.

Komisija uzskata, ka, ieviešot šādus marķējuma nosacījumus, pircējiem būs lielākas izvēles iespējas. Turklāt pircēji, redzot uzrakstu „ražots Eiropā”, būs gatavi maksāt un dos priekšroku Eiropas precēm.

Pilotprojekts varētu attiekties uz tekstilizstrādājumiem, apaviem un keramikas izstrādājumiem, raksta Agence Europe.

Patlaban, atšķirībā no ASV un Ķīnas prakses, Eiropas Savienība nepieprasa dalībvalstu uzņēmējiem obligāti uzrādīt preces ražotājvalsti.

Daudzi priekšlikuma oponenti norāda, ka ES, ieviešot marķējuma nosacījumus, veicinās protekcionismu un vieglāk kļūs organizēt, piemēram, Ķīnas preču boikota akcijas. Atsevišķas dalībvalstis arī norāda, ka ieviest jaunu marķējuma sistēmu būs administratīvi sarežģīti.

Pilotprojekta ideja un tā īstenošana tālāk tiks apspriesta ES Padomes 133. panta komitejā, kuras ietvaros tiek risināti ar ārējo tirdzniecību saistītie jautājumi un Eiropas Komisija ar dalībvalstīm vienojas par ārējās tirdzniecības politikas īstenošanu gan divpusējā, gan daudzpusējā ietvarā.

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties