#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
"British American Tabacco" paraksta sadarbības līgumu ar ES
, 2010. gada, 15.jūlijs, 2010

Šodien, 15.jūlijā, "British American Tobacco" parakstījis sadarbības līgumu ar Eiropas Komisiju (EK) un Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīm par ciešu sadarbību tabakas izstrādājumu nelegālās tirdzniecības problēmas apkarošanai.

 

Līguma ietvaros paredzēts, ka "British American Tobacco" apvienos spēkus ar EK un ES dalībvalstu attiecīgajām likumdošanu realizējošām un kontrolējošām institūcijām, lai efektīvi sadarbotos jautājumos, kas skar nelegālās tirdzniecības apkarošanu, un paredz, ka "British American Tobacco" šim mērķim nākamo 20 gadu laikā sniegs 200 miljonus ASV dolāru (134 miljonus eiro) lielu finansiālo atbalstu.

 

"Šo līgumu vērtējam kā nozīmīgu soli sadarbības stiprināšanā visā Eiropas Savienībā cīņā pret noziedzību tabakas izstrādājumu jomā," saka "British American Tobacco" Rietumeiropas reģiona direktors Džeks Bouls (Jack Bowles).

"Kopā ar Eiropas Komisiju un dalībvalstīm mēs sūtam nopietnu brīdinājumu noziedzniekiem, kas vilto mūsu produkciju un kontrabandas ceļā izvairās no nodokļu nomaksas, ka tas netiks pieļauts. Esam pārliecināti, ka kopīgiem spēkiem mēs būtiski samazināsim nelegālās tabakas izstrādājumu tirdzniecības apjomus."

"British American Tobacco" uzskata, ka nelegālā tirdzniecība ir lielākais drauds uzņēmumiem legālajā tabakas industrijā, tādēļ ierosināja uzsākt sarunas ar Eiropas Komisiju par sadarbības līguma parakstīšanu kopējai šīs problēmas risināšanai. Ik gadu ES un tās dalībvalstu kopējie zaudējumi nelegālās tabakas izstrādājumu tirdzniecības dēļ sasniedz miljardus eiro.

"British American Tobacco" sadarbojas un atbalsta dalībvalstu valdību centienus apkarot šo problēmu, stiprinot koordināciju un uzraudzību starptautiskā līmenī, lai mazinātu zaudējumus, kurus noziedzīgā darbība nes gan industrijas uzņēmumiem, gan valstu valdībām nesamaksāto nodokļu veidā.

•"British American Tobacco" ir pasaules otrs lielākais biržā kotētais tabakas uzņēmums pēc tirgus daļas pasaulē, tirgojot produkciju vairāk kā 180 valstu tirgos un sniedzot darba vietas vairāk kā 60 tūkstošiem cilvēku. "British American Tobacco" pazīstamākie tabakas izstrādājumu zīmoli ir Dunhill, Kent, Pall Mall un Lucky Strike.

•Papildus informāciju par nelegālo tabakas izstrādājumu tirdzniecības problemātiku un "British American Tobacco" rīcību tās apkarošanai aicinām skatīt šeit: www.bat.com / Consumers and trade / About illicit trade.

No LETA / NOZARE.LV

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties