#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Čehijas tiesa atzīst Lisabonas līguma atbilstību konstitūcijai
, 2009. gada, 03.novembris, 2009

Čehijas Konstitucionālā tiesa šodien atzina, ka Eiropas Savienības Lisabonas līgums pilnībā atbilst valsts pamatlikumam, tādējādi novēršot pēdējo šķērsli, kas kavēja līguma ratifikācijas procesa pabeigšanu.

Tiesas spriedums dod iespēju prezidentam Vāclavam Klausam beidzot parakstīt abu parlamenta palātu jau iepriekš apstiprināto līguma ratifikācijas aktu.

Eiroskeptiski noskaņotais Čehijas prezidents Vāclavs Klauss vēlējās, lai ES piešķirtu Čehijai izņēmuma tiesības, kas garantētu, ka pēc Otrā pasaules kara no toreizējās Čehoslovākijas teritorijas izraidītie vācieši neizvirzīs Prāgai mantiskas pretenzijas.

Klauss arīdzan centās panākt, ka Čehija tiktu iekļauta Lisabonas līguma pielikumā starp tām valstīm, kurām ir izņēmumtiesības ES Pamattiesību hartā. Šobrīd šāds statuss piešķirts Lielbritānijai un Polijai.

Tomēr pēc tam, kad ES līderi Briselē notiekošā samita laikā pagājušajā nedēļā vienojās par pieprasīto izņēmuma tiesību atbalstīšanu, viņš paziņoja, ka līguma ratificēšanai vairs nekādus šķēršļus neliks.

Ja notiks, kā gaidāms, un Klauss līgumu parakstīs tuvāko nedēļu laikā, tas varētu stāties spēkā jau janvārī, visu uzmanību pievēršot jaunizveidotajam ES Padomes prezidenta amatam.

Ziņa sagatavota pēc aģentūras LETA/Nozare materiāliem.
 
Foto: europa.eu
 

 

 

 

 

 
Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties