#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Četri gadi, lai Rīgu sapostu par kultūras galvaspilsētu
, 2010. gada, 11.maijs, 2010

Eiropas Savienības (ES) Izglītības, jaunatnes un kultūras ministru padome apstiprinājusi Rīgu par 2014.gada Eiropas kultūras galvaspilsētu. Atbilstoši Eiropas Parlamenta un Padomes lēmumam 2014. gadā par Eiropas kultūras galvaspilsētu paralēli kļūs divas pilsētas – Rīga un Ūmeo Zviedrijā. Pirmdienas apstiprinājums bija pēdējā formālā darbība, lai abas pilsētas oficiāli izvirzītu šim godam, Rīgas domes paspārnē izveidotās Eiropas kultūras galvaspilsētas (EKG) direkcijas vadītāja Diāna Čivle BNS pastāstījusi, ka drīzumā jāpieņem daudz oficiālu lēmumu.

"Faktiski tas nozīmē sistēmas izveidi, kā tiks gatavots šis ļoti lielā mēroga pasākums," teica D. Čivle, uzsverot, ka runa ir par neatkarīgās Latvijas laikā lielāko kultūras pasākumu programmu veselam gadam. Rīgai oficiāls sadarbības partneris šo pasākumu gatavošanā būs Sigulda, taču iesaistījušās arī citas pašvaldības.

Runājot par iespējamām izmaksām, D. Čivle teica, ka līdz ar finansējuma daļu no Rīgas budžeta Rīgai EKG gada ietvaros tiks iedalīts finansējums no valsts budžeta, kā arī sponsoru un uzņēmēju līdzekļi, pašu ieņēmumi un Eiropas iedalītais finansējums, tostarp garantētā summa, izpildot stingros monitoringa noteikumus, – 1,5 miljoni eiro, ko saņem katra Eiropas kultūras galvaspilsētas statusam izvirzītā pilsēta.

Eiropas kultūras galvaspilsētas tradīcijas pirmsākumi ir meklējami 1985. gadā. Jau pirmie projekti liecināja, ka rezultāts sasniedz vēl lielākus mērķus, nekā iepriekš tika plānots, jo tiek veicināta informācijas izplatība par pasākumā iesaistītajām pilsētām un valstīm, uzlabots to tēls, kā arī veicināta uzņēmējdarbība, valsts un privātā sektora sadarbība, tādā veidā sniedzot ieguldījumu pilsētu un reģionu attīstībā.

Šogad Eiropas kultūras galvaspilsētas ir Pēča (Ungārijā), Esene (Vācijā) un Stambula (Turcijā), 2011. gadā tās būs Tallina (Igaunijā) un Turku (Somijā), 2012. gadā – Maribora (Slovēnijā) un Gimarainša (Portugālē), 2013. gadā – Košice (Slovākijā) un Marseļa (Francijā).

Ziņu aģentūra LETA/ Nozare

Foto: Leons Briedis

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties