#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
"Daiļrade koks" lielākie konkurenti - Lietuvas un Polijas mēbeļu ražotāji
, 2010. gada, 02.jūlijs, 2010

Latvijas mēbeļu ražotāja un pārdevēja SIA "Daiļrade koks" lielākie konkurenti ir Polijas un Lietuvas uzņēmumi, intervijā biznesa portālam "Nozare.lv" pastāstīja "Daiļrade koks" valdes priekšsēdētājs Andris Jansons.

 

Rīga, 2.jūl., NOZARE.LV.

"Lietuvieši un poļi ir vairāk pozicionējušies uz lielajām rūpnīcām un pamatā ražo mēbeles "IKEA" veikaliem. Ja "Daiļrade koks" konsolidētais gada apgrozījums svārstās ap desmit miljoniem latu, tad Lietuvas uzņēmumiem šis skaitlis ir pat sešas reizes lielāks. Tur notiek ražošana četrās maiņās cauru diennakti," atzīst Jansons.

Pēc Jansona teiktā, "Daiļrade koks" nav bijuši plāni sadarbībai ar "IKEA".

"Tā ir masveida ražošana nenormālos apjomos, un tam ir jābūt pielāgotām ražotnēm. "Daiļrade koks" ražotnes to nespētu nodrošināt. Mūsu specifika ir cita, kuras trūkst lietuviešiem, - elastība, ātrums un kvalitāte. Attīstām ļoti daudz jaunu produktu, ko varam ātri ievest tirgū. Tās arī ir tās lietas, ar ko varam izkonkurēt citus," skaidro Jansons.

Jau ziņots, ka "Daiļrade koks" pērn strādāja ar 6,5 miljonu latu apgrozījumu un 19 000 latu peļņu.

Uzņēmums 2008.gadā strādāja ar 52 000 latu zaudējumiem un 8,6 miljonu latu apgrozījumu. Tas ir par 11,3% mazāk nekā 2007.gadā, kad koncerna apgrozījums bija 12,1 miljons latu.

"Daiļrades koks" produkcija tiek gatavota Latvijā uzņēmuma ražotnēs Valmierā, Vaiņodē, Pļaviņās, Viļakā un Siguldā. Uzņēmuma galvenie darbības virzieni ir mēbeļu ražošana no masīva priedes un bērza koka, kā arī no krāsota MDF un finierētas skaidu plātnes. Izstrādājumi var būt lakoti, beicēti, eļļoti, vaskoti vai krāsoti. Tāpat uzņēmums nodarbojas ar mēbeļu furnitūras un apdares materiālu vairumtirdzniecību un mazumtirdzniecību. "Daiļrades koks" produkciju var apskatīt un iegādāties veikalos "Čiekurs".

Uzņēmuma daļu īpašnieki ir Andris Jansons ar 70% daļu, kā arī Juris Nagla - 30%.

Visu interviju ar Jansonu var lasīt biznesa portāla "Nozare.lv" sadaļā "Viedokļi, intervijas".
 

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties