#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Daugavpilī diskutēs par starptautiskā aizdevuma nepieciešamību
, 2010. gada, 27.aprīlis, 2010

Piektdien, 30.aprīlī, plkst.16 Daugavpilī, Latgales centrālās bibliotēkas Periodikas lasītavā, notiks diskusija "Kāpēc nepieciešams starptautiskais aizdevums?", informēja diskusiju cikla "Eirodzīve - kāpēc?" pārstāve Elīna Dreimane.

Jau pagājis vairāk kā gads, kopš Latvija parakstījusi aizņēmuma līgumus ar Starptautisko Valūtas fondu un Eiropas Savienību. Daugavpils iedzīvotāji kopā ar ekspertiem diskutēs par to, kāpēc bijis nepieciešams starptautiskais aizdevums, kā tas ietekmējis ikviena cilvēka dzīvi, kā tiek kontrolēta aizdevuma tērēšana un vai šie jautājumi tiek pienācīgi apspriesti ar sabiedrību.

Diskusijas mērķis ir dalīties viedokļos, lai apzinātu problēmas un meklētu to iespējamos risinājumus. Sarunu vadīs filozofs profesors Igors Šuvajevs, tajā piedalīsies "DnB Nord bankas" ekonomikas eksperts Pēteris Strautiņš un žurnālists Pauls Raudseps.

"Par starptautisko aizdevumu mēles deldētas gana ilgi. Reizumis gan šķiet, ka lielākoties tā ir gvelšana. Runājot par starptautisko aizdevumu, nevar nepamanīt fatālās nolemtības toņkārtu - tas bija jāņem, jo bija jāņem. Bet varbūt, gluži pretēji, tas ir bijis pārsteidzīgs solis? Citas iespējas nemaz netiek pieļautas?" pirms gaidāmās diskusijas jautā Šuvajevs.

Piedalīties diskusijā un neformālā gaisotnē dalīties pārdomās par Latviju Eiropas Savienībā aicināts ikviens Daugavpils iedzīvotājs.

Diskusija "Kāpēc nepieciešams starptautiskais aizdevums?" tiek rīkota Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā organizētajā diskusija ciklā "Eirodzīve - kāpēc?". Diskusijās neformālā gaisotnē tiek runāts par sabiedrībai būtiskām un aktuālām tēmām, kas saistītas ar Latvijas dalību Eiropas Savienībā. Diskusiju cikla ierosinātāja ir Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā vadītāja Iveta Šulca.

Ziņu aģentūra LETA/ Nozare

Foto: www.imf.org

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties