#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Daugavpilī un Liepājā notikušas diskusijas "Es, Latvija un ES"
, 2010. gada, 11.septembris, 2010

Izglītība par ekonomiku jāsāk bērnu dārzā, deputātiem jāatskaitās par vēlētājiem solīto, bet medicīnas pakalpojumiem jābūt kvalitatīviem un pieejamiem ikvienam. Šie ir daži no priekšlikumiem, kurus šodien, 11.septembrī, izstrādāja Daugavpils un Liepājas novada iedzīvotāji diskusijās "Es, Latvija un ES".

Daugavpils diskusiju dalībnieki arī rosina no kartupeļiem iegūt enerģiju, kā arī Latgalē izvietot saules baterijas. Pret deputātiem, kas nepilda savus solījumus, vajadzētu ieviest sankcijas, piemēram, rīkot jaunas vēlēšanas. Bet, lai attīstītos ražošana, jau bērnu dārzā jāsāk izglītība par finansēm un ekonomiku, lai vairāk aug darba devēji, ne tikai darba rokas. Savukārt Liepājā iedzīvotāji aicina plašsaziņas līdzekļus plašāk un vienkāršāk runāt par ES jautājumiem un tiem veltīt īpašu rubriku ziņās. Vajadzētu noteikt konkrētas prioritātes tautsaimniecības attīstībai, kā arī nodrošināt studentiem prakses vietas valsts uzņēmumos un stimulēt to darīt arī privātuzņēmumus.

Intensīvā vienas dienas diskusijā Daugavpilī un Liepājā 42 pēc nejaušās atlases principiem aicināti dalībnieki no attiecīgā reģiona, pārstāvot dažādas vecuma grupas un profesijas, izstrādāja priekšlikumus mūsu dzīvei Eiropas Savienībā. Viņi vērtēja pirmos sešus gadus kopš Latvija ir Eiropas Savienībā, kā arī atbildēja uz jautājumu, ko būtu nepieciešams darīt vietējā, nacionālajā un Eiropas līmenī, lai veidotu tādu Eiropu, kādā viņi vēlas dzīvot.

"Mani uztrauc tas, ka ES mainās latviešu identitāte. Paziņu ģimene atgriezās no Īrijas, un mazākais viņu bērns jau latviešu valodā nerunā. Arī Līgo svētkus nepazīst," teica mājsaimniece Marija Komarova, diskusijas dalībniece Daugavpilī.

"Mēs par maz ietekmējam to, kā valdība izturas pret ES. Lai veicinātu līdzdalību, varētu vienu vai divas reizes gadā rīkot referendumus par ES jautājumiem. Tagad cilvēki sūdzas, ka nevar ietekmēt ES. Tas būtu veids, kā mudināt viņus aktīvāk iesaistīties," teica skolēns Toms Pāvils, diskusijas dalībnieks Liepājā.

Diskusijas "Es, Latvija un ES" Sabiedriskās politikas centrs PROVIDUS un Latvijas Pilsoniskā alianse ar Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā atbalstu septembrī rīko 12 Latvijas pilsētās - Ogrē, Tukumā, Daugavpilī, Liepājā, Preiļos, Saldū, Valmierā, Ventspilī, Alūksnē, Talsos, Jelgavā un Jēkabpilī. Visu 12 diskusiju gaita ir identiska, to rezultāti tiek apkopoti un nodoti Latvijas un Eiropas Savienības lēmumu pieņēmējiem. Dalībniekiem palīdzēja ES jautājumu eksperti. Diskusijas noslēgumā Saeimas, pašvaldību un Eiropas Parlamenta deputāti novērtēja iedzīvotāju izstrādātos priekšlikumus.

Paralēli debates notiek arī ES mājas interneta vietnē http://eslatvijaunes.esmaja.lv Tur tiek publicēti katras klātienes diskusiju foto un video iespaidi, kā arī rezultāti, kurus ir iespējams komentēt. Diskusiju cikla noslēgumā no 27.septembra līdz 4.oktobrim ikviens interesents interneta balsojumā varēs noteikt populārākos priekšlikumus mūsu dzīvei ES.

Sabiedriskās politikas centra "Providus"

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties