#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Daugavpils cietoksnis. Dots starts Ūdenstorņa restaurācijai.
, 2010. gada, 09.augusts, 2010

2010.gada 2.augustā uzsākti Eiropas Ekonomikas zonas (EEZ) finanšu instrumenta atbalstītā projekta „Ūdenstorņa ēkas paraugrestaurācija un apsaimniekošana Daugavpils cietoksnī" (Projekts LV - 0093) restaurācijas darbi.

 Ēka, kuras pamati likti 1865.gadā, kādreiz kalpoja kā ūdens apgādes sistēma visā cietoksnī, kā arī tā nodrošināja cietokšņa bulvāra strūklakas darbību. Vēl 1934.gada fotouzņēmumos ir fiksēts ēkas skatu tornis, bet, kā stāsta cietokšņa izpētes entuziasts, novadpētnieks Jānis Kivriņš, jau 1937.gada fotomateriālos tā vairs nav.

Krievijas valsts kara vēstures arhīva dokumentos ir dati par to, ka 1889.gadā cietoksnī darbojās ūdensapgādes ierīce. No trim akām, ierīkotām Daugavas krastā (р.Западной Двины), ar tvaika mašīnas palīdzību, kas stundas laikā spēja pacelt 400 spaiņu ūdens, tika piepildīts ēkā esošais 3000 spaiņu rezervuārs - milzīga kniedēta metāla ūdens tvertne. Tā ir saglabājusies ļoti labā stāvoklī un ēkas restaurācijas darbu rezultātā būs centrālais apskates objekts vairāku metru augstumā, kas simboliski  vēstīs par  ēkas vēsturi.

Pēc restaurācijas darbiem ēkā tiks ierīkots Daugavpils cietokšņa kultūras un informācijas centrs, un tā atkal kalpos kā apgādes sistēma cietoksnī, tikai šoreiz kultūras aktivitāšu un informācijas pakalpojumu veidā.

Ēkas restaurācijas darbu pabeigšana ir paredzēta 2011.gada aprīlī.

Projekta finansējuma saņēmējs un īstenotājs ir Daugavpils pilsētas dome. Projekta kopējās izmaksas ir 644 380 eiro. No šīs summas 85% - 547 723 eiro ir Eiropas Ekonomikas Zonas finanšu instrumenta ieguldījums, bet 15% - 96 657 eiro - pašvaldības līdzfinansējums.

 

Avots: Jānis Butkevičs, www.daugavpils.lv

Foto: www.daugavpils.lv

 
Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties