#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Diskusiju cikls "Es, Latvija un ES" noslēgsies Jelgavā un Jēkabpilī
, 2010. gada, 23.septembris, 2010

Sestdien, 25.septembrī ar diskusijām Jelgavā un Jēkabpilī noslēgsies diskusiju cikls "Es, Latvija un ES", kurās dažāda vecuma un profesiju iedzīvotāji izvērtē līdzšinējo Latvijas dalību Eiropas Savienībā. Viņi arī izstrādā priekšlikumus, ko būtu nepieciešams darīt vietējā, nacionālajā un Eiropas līmenī, lai dzīvotu tādā Eiropā, kādā viņi vēlas.

Šādas diskusijas Sabiedriskās politikas centrs PROVIDUS un Latvijas Pilsoniskā alianse ar Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā atbalstu septembrī rīko 12 pilsētās. Ogrē, Tukumā, Daugavpilī, Preiļos, Liepājā, Saldū, Valmierā, Ventspilī, Alūksnē un Talsos tās jau notikušas. Diskusiju mērķis ir noskaidrot, pavaicājot pašiem iedzīvotājiem, kā viņi vērtē pirmos sešus gadus kopš Latvija ir Eiropas Savienībā, aicinot veidot priekšlikumus par to, kādā Eiropā viņi vēlas dzīvot. Visu 12 diskusiju gaita ir identiska, to rezultāti tiek apkopoti un nodoti Latvijas un Eiropas Savienības lēmumu pieņēmējiem.

Pasākuma dalībnieki ir izvēlēti no attiecīgā reģiona pēc nejaušās atlases principa, aicinot iedzīvotājus piedalīties diskusijā, viņu tālruņa numurus meklējot telefona grāmatās. Šī metode nodrošina, ka diskusijās ir pārstāvēti iedzīvotāji ar visdažādākajiem viedokļiem.

Diskusija notiek visas dienas garumā, ļaujot dalībniekiem izteikt savas domas par Eiropas Savienību, uzzināt vairāk par to sadarbībā ar ES jautājumu ekspertiem, kā arī diskusijās ar pārējiem dalībniekiem izstrādāt priekšlikumus un apspriest tos. Pasākumu noslēgumā piedalās arī pašvaldības, Saeimas un Eiropas Parlamenta deputāti, kuri novērtē iedzīvotāju ierosinājumus.

Paralēli debates notiek arī ES mājas interneta vietnē http://eslatvijaunes.esmaja.lv . Tur ir publicēta informācija par diskusiju norises vietām, katras klātienes diskusiju foto un video iespaidi, kā arī rezultāti, kurus ir iespējams komentēt. No 27.septembra līdz 4.oktobrim ikviens interesents interneta balsojumā varēs noteikt populārākos priekšlikumus mūsu dzīvei ES. Balsojuma rezultāti, kā arī visās 12 iedzīvotāju diskusijās izteiktie priekšlikumi tiks prezentēti diskusiju cikla noslēguma pasākumā 6.oktobrī Rīgā.

Sabiedriskās politikas centrs PROVIDUS
Foto: Diskusija "Es, Latvija un ES" Alūksnē

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties