#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Diskutēs par Eiropas muzeja izveidi Briselē
, 2010. gada, 25.augusts, 2010

Šodien plkst.15 Eiropas Savienības (ES) mājā plānota diskusija par Eiropas vēstures muzeja izveidi Briselē, informēja Eiropas Komisijas pārstāvniecībā Latvijā.

Diskusijas mērķis ir informēt sabiedrību par muzeja izveides gaitu un aicināt sabiedrību līdzdarboties pārrunās par Eiropas vēstures nozīmīgākajiem jautājumiem un to, kā tie būtu jāatspoguļo. Diskusijā piedalīsies Eiropas Parlamenta deputāte Sandra Kalniete, politologs Viktors Makarovs, vēsturniece, Okupācijas muzeja pārstāve Ieva Gundare, un diskusiju vadīs Latvijas Universitātes habilitētais profesors un Valsts prezidenta padomnieks vēstures jautājumos Antonijs Zunda.

Eiropas vēstures muzeju Briselē ir plānots atklāt 2014.gadā. Muzeja idejas ierosinātājs ir bijušais Eiropas Parlamenta priekšsēdētājs Hanss Gerts Poterings. 2007.gadā, ierosinot sākt muzeja veidošanu, viņš izteicās, ka vēlas radīt vietu atmiņām un nākotnei, kas būtu vieta Eiropas idejas tālākai izaugsmei. Pēc viņa sacītā, muzejam jākļūst par vietu, kurā tiktu glabātas atmiņas par Eiropas pagātni un pūliņiem panākt Eiropas apvienošanos.

Ziņu aģentūra LETA/ Nozare

Foto: europa.eu

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties