#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Diskutēs par jaunām iespējām sabiedrības līdzdalībai
, 2010. gada, 03.augusts, 2010

Ceturtdien, 5.augustā, notiks neformāla tikšanās jeb tvikšanās (tweetup), kuras mērķis ir diskutēt par jauno tehnoloģiju radīto iespēju izmantošanu efektīvākai sabiedrības līdzdalībai, lēmumu ietekmēšanai un interešu aizstāvībai valsts pārvaldē.

Neformālās tikšanās laikā dalībnieki aicināti dalīties ar labākajiem piemēriem no visas pasaules par to, kā dzīvē ieviestas valsts pārvaldes 2.0 idejas, tas ir – kā jauno tehnoloģiju iespējas, interneta rīki un sociālās platformas valsts pārvaldē izmantotas ar mērķi iesaistīt sabiedrību valsts pārvaldes procesos. Vērtējot piemērus, dalībnieki diskutēs par to, kādā veidā visefektīvāk iesaistīt indivīdus, sabiedrības grupas un nevalstiskās organizācijas lēmumu pieņemšanas procesā, nodrošinot gan sabiedrības interešu aizstāvību, gan valsts pārvaldes lēmumu kvalitātes uzlabošanu. Tikšanās laikā dalībnieki būs aicināti novērtēt tās idejas, kuras vēlētos redzēt īstenotas Latvijā.

Kā vienu no piemēriem var minēt Lielbritānijas premjerministra Deivida Kamerona (David Cameron) iniciatīvu, aicinot iedzīvotājus īpašā mājaslapā Spending Challenge ierakstīt savu ieteikumu valsts pārvaldes izdevumu samazināšanai. Savukārt diskusijas par iedzīvotāju idejām tika izvērstas vienā no populārākajiem sociālās tīklošanās portāliem Facebook.com.

Tvikšanās noslēgumā dalībnieki aicināti neformālā gaisotnē iepazīties tuvāk, dalīties ar viedokļiem un atklājumiem un pārrunāt citus jaunumus, tādējādi stiprinot attiecības starp valsts pārvaldes, nevalstisko organizāciju un privātā sektora pārstāvjiem.

Neformālā tikšanās organizēta, atsaucoties nevalstisko organizāciju pārstāvjiem, kas šobrīd izstrādā priekšlikumus jaunam sabiedrības līdzdalības modelim Latvijā, kā arī strādā pie Nevalstisko organizāciju un Ministru kabineta sadarbības memoranda aktualizācijas. Diskusijas laikā izskanējušās idejas un ierosinājumus nevalstisko organizāciju pārstāvji ņems vērā turpmākajā darbā pie jaunā sabiedrības līdzdalības modeļa.

Pasākumā aicināti piedalīties valsts pārvaldes un nevalstisko organizāciju pārstāvji, sociālo mediju entuziasti, kā arī visi interesenti. Tikšanos organizē Valsts kanceleja, projekts idejuTalka, Eiropas Kustība Latvijā, atbalsta Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera. Neformālajā tvikšanās daļā mūziku spēlēs DJ Ilmārs Šlāpins.

Tvikšanās notiks 5.augustā pulksten 18.00, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras telpās Valdemāra ielā 35. Savu dalību pasākumā var pieteikt pasākuma vietnē http://tweetvite.com/event/tviksanas, izmantojot Twitter vai Facebook kontu.

Valsts kancelejas Komunikācijas departaments

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties