#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Diskutēs par Latvijas sabiedrības līdzdalības mehānismiem lēmumu pieņemšanas procesos ES līmenī
, 2010. gada, 06.septembris, 2010

Turpinot jau vairākus mēnešus ilgušo darbu pie plašākas sabiedrības līdzdalības lēmumu pieņemšanas procesos Latvijā un ES līmenī, Eiropas Kustība Latvijā, sadarbojoties ar Eiropas Komisijas pārstāvniecību Latvijā, 2010.gada 6.septembrī, plkst. 16:30, ES mājas 2.stāvā, Aspazijas bulvārī 28, rīkos apaļā galda diskusiju ar interaktīviem elementiem "Latvijas sabiedrības līdzdalība lēmumu pieņemšanas procesos ES līmenī".

Nacionāla un starptautiska līmeņa stratēģiskos dokumentos (piemēram, NAP, LIAS 2030, ES 2020, Lisabonas līgums u.c.) uzsvērta sabiedrības iesaistes nozīme lēmumu pieņemšanas procesos. Līdz ar to būtiski uzlabot vai izveidot kvalitatīvus mehānismus kā interešu pārstāvniecībai, tā arī atgriezeniskās saites nodrošināšanai starp lēmumu pieņēmējiem un plašāku sabiedrību.

Konferencē piedalīsies eksperti un speciālisti no dažādām jomām, kas sniegs savu skatījumu par iespējamiem mehānismiem sabiedrības līdzdalības nodrošināšanai lēmumu pieņemšanas procesos ES līmenī, kā arī to saikni ar nacionālo līmeni, savstarpējo koordinēšanos, nodrošinot caurspīdīgumu visos procesos un līmeņos.

Pasākuma līdzrīkotājs, Eiropas Kustības Latvijā prezidents Andris Gobiņš atzīst: "Būtiska diskusijas sastāvdaļa būs vienošanās par informācijas apmaiņas mehānismiem starp Latvijas interešu pārstāvjiem ES līmenī. Turklāt plānots ieskicēt idejas jaunam sadarbības memoranda tekstam un līdzdalības modelim plašākas pilsoniskās sabiedrības sadarbībai ar valsti."

Apaļā galda diskusiju moderēs Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras valdes priekšsēde Žaneta Jaunzeme-Grende. Ar uzrunām uzstāsies Saeimas Eiropas lietu komisijas priekšsēdes vietniece Karina Pētersone, LR ārlietu ministrijas goda vēstnieks un Vidzemes augstskolas profesors Artis Pabriks, kā arī Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā vadītāja Iveta Šulca.

Visiem interesentiem lūdzam diskusijai līdzi sekot tiešraidē portālā .

Eiropas Kustība Latvijā

Foto: europa.eu

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties