#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
ECB ekonomists: Krīzes smagākais posms ir pārdzīvots
, 2010. gada, 09.jūlijs, 2010

Eiropas Centrālās bankas (ECB) galvenais ekonomists Jirgens Starks piektdien norādīja, ka eirozonas ekonomikas krīzes smagākais posms jau ir pārciests, taču brīdināja par citu lielāko ekonomiku politiku neilgtspējību.

Starks banku konferences laikā reportieriem sacīja, ka "smagākais posms, šķiet, ir garām," ņemot vērā jūlija sākumā veiksmīgi īstenoto ECB aizdevumu programmu un ekonomikas indikatorus, kas liecina par stabilu izaugsmi eirozonas dalībvalstīs. "Jaunākie ekonomikas dati apstiprina, ka ekonomikas atveseļošanās turpināsies. Eirozonā mēs esam iegājuši parādsaistību krīzes jaunā fāzē, taču tai ir globāls fenomens," piebilda ekonomists. Viņš uzsvēra, ka gan Eiropas valdības, gan ECB jau kopš maija sākuma ir kontrolējušas situāciju, kad finanšu tirgi bažījušies par dažu banku bankrota iespējamību.

Šīs bažas bija saistītas ar banku apjomīgajiem aizdevumiem eirozonas valstīm un nekustamo īpašumu sektoram. Starks šo krīzi arī nodevēja par "modinātāja signālu" eirozonas valdībām, kuras tagad kļuvušas krietni nopietnākas attiecībā uz fiskālām reformām un strukturālo izmaiņu nepieciešamību. "Pasaules lielākajās ekonomikās šo apņemšanos īstenot fiskālo konsolidāciju es nesaskatu, bet gan tieši pretējo," uzsvēra Starks.

Piemēram, ASV ir mudinājusi tādas Eiropas valstis kā Vāciju sniegt lielāku stimulu ekonomikai, taču šādas politikas "beigās izrādīsies neilgtspējīgas," brīdināja ekonomists.

Starks piektdien arī kritizēja Starptautiskā Valūtas fonda (SVF) jaunākās eirozonas ekonomikas izaugsmes prognozes, sakot, ka fonds nenovērtē eirozonas un citu reģionu atveseļošanās spējas.

Ziņu aģentūra LETA/ Nozare
Foto: europa.eu

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties