#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
ECB vadītājs noraida jaunas recesijas iespējamību
, 2010. gada, 05.jūlijs, 2010

Eiropas Centrālās bankas (ECB) prezidents Žans-Klods Trišē noraida jaunas ekonomiskās recesijas iespējamību. komentējot finanšu tirgos radušās bažas par pēdējiem makroekonomiskajiem rādītājiem.

"Es pavisam noteikti domāju, ka nē," sacīja Trišē, jautāts, vai gaidāma jauna ekonomiskā recesija. "Globālā līmenī ir skaidrs, ka mēs piedzīvojam atlabšanu, ko īpaši labi var redzēt attīstības valstīs, bet [pazīmes vērojamas] arī industrializētajā pasaulē," norādīja Trišē.

Tomēr viņš brīdināja, ka rūpnieciski attīstītajām valstīm nevajadzētu vieglprātīgi attiekties pret sākotnējo augšupeju, norādot, ka "tā ir atkarīga no mums un industrializēto valstu spējām stiprināt pārliecību". "Tādēļ ir ļoti svarīgi, lai mūsu fiskālās politikas paredzētu stiprināt mājsaimniecību, biznesa, noguldītāju un investoru pārliecību," piebilda Trišē. ECB vadītājs arī pauda pārliecību, ka vairākās Eiropas valstīs ieviestie taupības pasākumi nekaitēs ekonomiskajai atlabšanai, kā to prognozē atsevišķi ekonomisti un ASV amatpersonas.

Globālās fondu biržas pagājušā nedēļā piedzīvoja ievērojamu lejupslīdi, reaģējot uz virkni negatīviem ekonomiskajiem datiem no ASV un Ķīnas, kas radīja šaubas par globālās ekonomikas atlabšanas ilgtspējīgumu.

Ziņu aģentūra LETA/ Nozare

Foto: www.ecb.int

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties