#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Eiro ieviešanu atbalsta vairāk kā puse igauņu
, 2010. gada, 09.augusts, 2010

Eiro ieviešanu Igaunijā atbalsta 52% respondentu, vēsta Nacionālā raidorganizācija, atsaucoties uz nesen veiktu pētījumu.

Krieviski runājošo Igaunijas iedzīvotāju vidū atbalsts Eiropas Savienības (ES) vienotajai valūtai ir ievērojami zemāks - tikai 32% līmenī -, noskaidrojusi sabiedriskās domas pētniecības organizācija "Faktum & Ariko".

Salīdzinot ar pērnā gada novembri, kad respondentiem tika uzdoti tie paši jautājumi un piedāvāti tādi paši atbilžu varianti, eiro atbalstītāju skaits Igaunijā ir pieaudzis. Pagājušajā rudenī eiro ieviešanu atbalstīja 47% apjautāto, bet krievvalodīgo vidū par šādu soli iestājās tikai 23%.

Aptaujas gaitā arī izkristalizējusies sakarība - jo augstāks respondenta ienākumu un izglītības līmenis, jo izteiktās atbalsts Eiropas vienotajai valūtai. Tāpat eiro optimisti vairāk sastopami lielajās pilsētās. Trīs ceturtdaļas apjautāto paredz, ka līdz ar eiro ieviešanu pieaugs arī vispārīgais cenu līmenis. Tikmēr 89% respondentu atzīst, ka viņi nav pietiekami informēti par drīzumā gaidāmo pāreju uz ES vienoto valūtu.

Ziņu aģentūra LETA/ Nozare

Foto: europa.eu

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties