#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Eiro zonas valstis Grieķijai piedāvās kredītus līdz 30 miljardiem eiro
, 2010. gada, 12.aprīlis, 2010

Eiro zonas valstis svētdien vienojās šogad piedāvāt Grieķijai ārkārtas kredītus līdz 30 miljardiem eiro (21 miljardam latu), lai atjaunotu uzticēšanos Eiropas vienotajai valūtai eiro.

Eiro zonas valstu finanšu ministri vienojās par finansējuma programmu uz trim gadiem un aizdevumu procentlikmi apmēram piecu procentu apmērā. Luksemburgas premjerministrs Žans Klods Junkers, runājot eiro zonas finanšu ministru vārdā, sacīja, ka šajā kredītu piedāvājumā nav subsīdijas elementu.

"Ar šodienas lēmumu Eiropa liek skaidri saprast, ka neviens nevar spēlēties ar mūsu kopējo valūtu, neviens nevar spēlēties ar mūsu kopējo likteni," sacīja Grieķijas premjerministrs Georgs Papandreu. Grieķija valdība tomēr uzsvēra, ka vēl nav lūgusi īstenot šo vienošanos. Pirms šīs vienošanās eiro kurss pret ASV dolāru bija samazinājies, pastāvot bažām par to, vai Grieķijas partneres eiro zonā piedāvātu Grieķijai kredītus, ja tie būtu nepieciešami.

"Tirgiem un Grieķijai pašai ir jāzina, ka mēs visi esam gatavi sniegt palīdzību," sacīja ES prezidējošās valsts Spānijas finanšu ministre Elena Salgado.

Grieķijai līdz nākamajam mēnesim ir nepieciešami aptuveni 11,5 miljardi eiro (astoņi miljardi latu) savu parādu dzēšanai, un tirgos valda skepse par to, vai Grieķijas valdībai izdosies izpildīt savu solījumu un šogad samazināt valsts budžeta deficītu par četriem procentpunktiem.

Grieķijas 10 gadu obligāciju ienesīgums ceturtdien pacēlās līdz 7,50% - tas ir augstākais līmenis, kopš valsts ieviesa eiro 2001.gadā, satricinot globālos finanšu tirgus. Piektdien ienesīgums nedaudz samazinājās, taču joprojām ir ļoti augstā līmenī, kas ir vairojis bažas par Grieķijas spēju veikt jaunus aizņēmumus finanšu tirgos, lai dzēstu agrākos aizņēmumus.


Ziņu aģentūra BNS

Foto: europa.eu

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties