#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Eirogrupas prezidents atbalsta EK plānu izskatīt ES valstu budžetus
, 2010. gada, 18.maijs, 2010

Eirogrupas vadītājs Žans Klods Junkers otrdien atbalstījis pretrunīgi vērtēto Eiropas Komisijas (EK) plānu, kurā paredzēts Eiropas valstīm iesniegt to budžetus izskatīšanai Briselē, pirms tie tiek nodoti valstu parlamentos.

Junkers norādīja, ka šis plāns "dodas pareizā virzienā" un tas nav paredzēts, lai radītu pretrunas nacionāli ievēlētu politiķu budžeta lēmumiem. "EK nekļūs par dalībvalstu budžeta politiku direktori, taču dalībvalstis tiks pakļautas stingrai pārbaudei," piebilda Junkers.

Eiropas Savienības (ES) ekonomikas un monetāro lietu komisārs Olli Rēns pagājušajā nedēļā norādīja, ka budžetu pārbaudes plāns attieksies uz visām 27 ES dalībvalstīm. Šis ierosinājums paredzēts kā daļa no pasākumu kopuma, lai izveidotu Eiropas mēroga uzraudzības režīmu, kas ierobežotu valstu pieaugošās parādsaistības, kuras apdraud reģiona finanšu stabilitāti un ekonomikas atveseļošanos. Tomēr Zviedrijas premjerministrs Frēdriks Reinfelts jau paudis šaubas šādam ierosinājumam, sakot, ka nav nekāda pamata uzraudzīt tādas valstis ar stabilu finanšu stāvokli kā Zviedrija.

Arī Vācija iepriekš paudusi satraukumu par šādu plānu, valsts Finanšu ministrijas valsts sekretāram Jergam Asmusenam brīdinot, ka jebkurai jaunai sistēmai nevajadzētu apdraudēt "valstu priviliģētos budžeta jautājumus".

Tajā pat laikā eirozonas valstu finanšu ministri otrdien arī pauda atbalstu pagājušajā nedēļā pieņemtajam lēmuma izveidot 750 miljardu eiro (527,1 miljarda latu) vērtu stabilizācijas mehānismu eiro aizsardzībai. Tomēr viņi paziņoja, ka tiks rīkota atkārtota sanāksme, lai noformētu apjomīgā plāna nosacījumus.

Junkers pavēstīja, ka jaunas eirozonas finanšu ministru pārrunas plānotas piektdien, lai vienotos par plāna "tehniskajām detaļām".

Ziņu aģentūra LETA/ Nozare

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties