#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Eirogrupas prezidents: Eiropas ekonomika normalizējas
, 2010. gada, 03.augusts, 2010

Situācija Eiropas ekonomikā pakāpeniski normalizējas, neskatoties uz vairākiem riskiem, kas apdraud atveseļošanos, otrdien paziņoja Eirogrupas vadītājs Žans Klods Junkers.

"Es uzskatu, ka situācija normalizējas," Luksemburgā notiekošajā preses konferencē sacīja Junkers. "Banku stresa testi bija pārliecinoši, un mēs piedzīvojam Eiropas, tostarp eirozonas, ekonomikas nešaubīgu atveseļošanos." Viņš uzsvēra, ka Eiropas banku sistēma šobrīd ir krietni stabilāka nekā pirms banku tā dēvēto stresa testu rezultātu publiskošanas.

Eiropas Banku uzraugu komiteja (CEBS) kopumā pārbaudīja 91 Eiropas banku, lai izvērtētu to gatavību iespējamajām jaunām finanšu krīzēm un ekonomikas satricinājumiem. Stresa testus neizturēja septiņas bankas, tostarp Vācijas banka "Hypo Real Estate", Grieķijas "ATEBank" un piecas reģionālās krājbankas Spānijā, kurām nepieciešams palielināt kapitālu, lai tās varētu izturēt satricinājumus nākotnē.

Tajā pat laikā saistībā ar Grieķiju, kurā patlaban Eiropas Savienības (ES) un Starptautiskā Valūtas fonda (SVF) eksperti izvērtē valsts finanšu restrukturizēšanas plānus, Junkers sacīja, ka ir ļoti apmierināts ar Grieķijas valdības līdz šim īstenotajiem pasākumiem. Viņš pauda pārliecību, ka Atēnas septembrī saņems nākamo ES un SVF aizdevuma maksājumu.

Ziņu aģentūra LETA/ Nozare

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties