#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Eiropā sāk aktivizēties uzņēmumu kreditēšana, Baltijā joprojām kritums
, 2010. gada, 21.maijs, 2010

Pēc kreditēšanas apsīkuma pasaules finanšu krīzes ietekmē šā gada pirmajā ceturksnī lielākajā daļā Eiropas Savienības (ES) valstu uzņēmumu kreditēšanas apjomi sākuši augt, kamēr Baltijas valstīs kredītportfelis turpinājis samazināties, liecina Eiropas Centrālās bankas (ECB) dati.

Visvairāk pirmā ceturkšņa laikā nefinanšu uzņēmumiem piešķirto kredītu portfelis ir palielinājies Zviedrijā - par 6,9%, Rumānijā - par 5%, Polijā - par 4,3%, Maltā - par 4,1% un Čehijā - par 2,9%, un kopumā pieaugums fiksēts pavisam 15 ES valstīs.

Savukārt lielākais kreditēšanas samazinājums šogad bijis Īrijā, kur nefinanšu uzņēmumiem piešķirto kredītu atlikums pirmajā ceturksnī sarucis par 4,6%, Lietuvā - par 2,2% un Latvijā - par 1,4%. Igaunijā uzņēmumu kreditēšana samazinājusies par 0,5%.

2009.gada laikā kredītportfeļa pieaugumu uzrādīja tikai septiņas ES valstis, kamēr pārējās valstis, tostarp Latvija, Lietuva un Igaunija, piedzīvoja kritumu. Latvijā uzņēmumiem piešķirto kredītu atlikums gada laikā samazinājās par 6,7%, Lietuvā - par 9,4% un Igaunijā - par 4,8%.

Visvairāk uzņēmumu kreditēšana pērn samazinājās Īrijā - par 11,1%, rāda ECB "Statistical Data Warehouse" dati.

Ziņu aģentūra LETA/ Nozare

 Foto: www.ecb.int

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties