#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Eiropadomes sanāksmē diskutēs par klimata pārmaiņām un ekonomisko situāciju
, 2009. gada, 28.oktobris, 2009

Ceturtdien notiekošajā Eiropadomes sanāksmē Briselē ES valstu un valdību vadītāju tikšanās galvenie jautājumi būs ES pozīcija decembrī paredzētajā klimata pārmaiņu konferencē Kopenhāgenā, kā arī finanšu un ekonomiskā situācija, un nodarbinātība.

Latviju Eiropadomes sanāksmē pārstāvēs Ministru prezidents Valdis Dombrovskis. Papildus jau minētajiem klimata pārmaiņu, finanšu, ekonomikas un nodarbinātības jautājumiem, tiks pārrunāta arī ES stratēģija Baltijas valstīm, imigrācijas un ārējo attiecību jautājumi.

Dalībvalstu pārstāvji pārrunās koordinētu izejas stratēģiju no ekonomikas stimulēšanas programmām, kas būs aktuāli brīdī, kad ES dalībvalstu ekonomikas demonstrēs drošas atlabšanas pazīmes. Dalībvalstis pārrunās progresu virzībā uz koordinētu pieeju finanšu krīžu novēršanai un pārvarēšanai, kā arī ES mēroga sadarbības modeli ciešākai politiku koordinācijai finansiālās stabilitātes jomā. Tāpat dalībvalstis apspriedīs nepieciešamību arī turpmāk īstenot aktīvu nodarbinātības politiku, lai novērstu krīzes sekas un augstu bezdarba līmeni.

Jau šobrīd var paredzēt, ka ES samitā cita starpā izvērtēs iespējamās kandidatūras uz jaunizveidoto ES prezidenta amatu, uz kuru visai atklāti jau pretendē gan bijušais Lielbritānijas premjers Tonijs Blērs, gan pašreizējais Luksemburgas valdības vadītājs Žans-Klods Junkers.

Ceturtdienas samits uzskatāms tikai par sākotnējām konsultācijām nākamā ES prezidenta jautājumā, jo galīgo lēmumu būs iespējams pieņemt tikai pēc tam, kad spēkā stāsies ilgi aizkavētais Lisabonas līgums.

Ziņa sagatavota pēc Valsts kancelejas un aģentūras LETA/Nozare materiāliem.

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties