#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Eiropas Biznesa atbalsta tīkls – pieprasīts
, 2010. gada, 11.aprīlis, 2010

Jau otro gadu Latvijā darbojas Eiropas Biznesa atbalsta tīkls jeb EEN. Šajā laikā tas uzņēmējiem sniedzis 2561 konsultāciju kā ārējās tirdzniecības jautājumos un biznesa sadarbības partneru atrašanā, tā informējot par ES programmām un iniciatīvām tehnoloģiju jautājumos un skaidrojot ES 7. ietvara programmu. EEN atzīst – sadarbība izveidojusies ļoti veiksmīga.

Visaktuālākie šo divu gadu laikā ir bijuši jautājumi par uzņēmuma dibināšanu ārvalstīs, produktu sertifikāciju to realizācijai ārvalstīs, kā arī dažādas likumdošanas nianses. Aktīva bijusi arī EEN darbība, piesaistot uzņēmējus Eiropas Komisijas pētniecības iecerei jeb 7. ietvarprogrammai. Tajā izdevies iesaistīt 29 uzņēmumus, no kuriem viens jau noslēdzis pētniecības partneru līgumu.

Pozitīvi EEN darbību novērtējuši arī tādi uzņēmumi kā SIA "Poligrāfijas tehnoloģiju konsultācijas", SIA "Satori Alfa", SIA "Kurzemes datorcentrs", Latvijas Elektrorūpniecības biznesa inovāciju centrs un citi. "EEN Latvija" darbojas kopīgi ar Latvijas Tehnoloģisko centru (LTC), lai nodrošinātu arī inovāciju aktīvāku izstrādi. Taču šis darbs vēl nesokas tik raiti, kā varbūt gribētos.

Gundega Lapiņa, Latvijas tehnoloģiskā centra "EEN Latvija" projekta vadītāja: "Latvijas inovācijas kultūra šobrīd vēl tikai veidojas. Arī ikgadējais Eiropas Inovācijas tablo (European Innovation Scoreboard) pētījums liecina, ka Latvija jau vairākkārtīgi ierindojas inovācijas atpalicēju valstu pulkā, ieņemot Eiropā priekšpēdējo vietu valstu inovācijas sistēmu novērtējumā. Atbilstoši pētījumam Latvijas inovācijas sistēma ir vāja visos tās posmos – kā izglītībā un zinātnē, tā uzņēmējdarbībā, likumdošanā un finanšu sistēmā."

G. Lapiņa uzsver – lai inovāciju Latvijā tomēr attīstītu, nepieciešams nodrošināt tai labvēlīgu vidi valstiskā līmenī – radīt apstākļus inovatīvas, uz zināšanām balstītas uzņēmējdarbības sākšanai un attīstībai. Tāpat jāveicina zinātnes un izglītības prestižs, kā arī produktīva sadarbība starp uzņēmējiem un zinātniekiem. "Taču būtiskākais, kas ir nepieciešams, – finansējums, kā arī daudzvirzienu un visu līmeņu sadarbība. Sadarbība starp zinātni un ražošanu, starp likumdevējiem un uzņēmējiem, starp nozarēm, starp priekšniekiem un padotajiem," norāda G. Lapiņa.

Sadarbībā ar EEN Latvijas Tehnoloģiskais centrs piedāvā virkni pakalpojumu inovācijas veicināšanai. Tas informē un izglīto mazos un vidējos uzņēmumus par inovācijas nozīmi uzņēmumu attīstībā un valsts ekonomikā. Piedāvā uzņēmumiem inovācijas kapacitātes veicinošus pakalpojumus – tehnoloģiskos auditus, inovācijas menedžmenta salīdzinošo analīzi, inovācijas kapacitātes novērtējumu. Tāpat tas piedāvā uzņēmējiem izmantot EEN tīkla piedāvājumu – inovatīvo tehnoloģiju datu bāzi, iespēju meklēt un piedāvāt Eiropā inovatīvas tehnoloģijas jebkurā rūpniecības nozarē, piedalīties starptautiskās uzņēmumu misijās un brokerpasākumos, lai atrastu starptautiskus sadarbības partnerus.
 

Ziņu aģentūra LETA/ Nozare

Foto: LIAA

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties