#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
"Eiropas Jauno žurnālistu balvas" Latvijas uzvarētājs - Mihaels Dozlers
, 2010. gada, 14.aprīlis, 2010

Trešajam "Eiropas Jauno žurnālistu balvas" konkursam saņemti 1000 pieteikumi. Visu konkursā pārstāvēto valstu žūrijas ir tikušās, lai izvēlētos valsts nacionālo uzvarētāju, un Latvijas žūrija par uzvarētāju noteikusi Mihaelu Dozleru (Michael G. Dozler).

Latvijas nacionālais uzvarētājs Mihaels Dozlers konkursam iesniedza savu rakstu "Latvia"s example should slow Croatian EU bid" ("Latvijas piemēram būtu jāpalēnina Horvātijas centieni iestāties ES"). Rakstā tiek analizēta Horvātijas gatavība iestāties Eiropas Savienībā, par pamatu ņemot Latvijas pieredzi. Žūrija uzteica interesanto pieeju, ko autors izmantojis raksta veidošanai, proti, divu valstu savstarpēju salīdzināšanu, kuras rezultātā tiek izdarīti secinājumi. Atzinīgi tika novērtēta arī valodas kvalitāte, žurnālistikas stils un raksta tapšanā ieguldītais analītiskais darbs.

Latvijas žūrija, kuras sastāvā bija Ģirts Kondrāts, "Latvijas Avīzes" ziņu dienesta vadītāja vietnieks, Aidis Tomsons, "Latvijas Radio 1" programmas "Krustpunktā" vadītājs, un Ivars Bušmanis, Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā preses sekretārs, uzvarētāju noteica, pamatojoties uz tādiem kritērijiem kā informācijas atbilstība ES paplašināšanās tēmai, tēmas skatījuma oriģinalitāte, spēja piesaistīt lasītāja uzmanību, žurnālistikas stils un valodas kvalitāte, kā arī raksta sagatavošanā pieliktās pūles.

Mihaels Dozlers regulāri publicē savus viedokļu rakstus par Latvijas un Eiropas Savienības ekonomikas un politikas jautājumiem angļu valodā pieejamā medijā Baltic Reports. Pašlaik viņš dzīvo Rīgā un strādā pie pētnieciskā darba par Latvijas nevalstisko organizāciju savstarpējo sadarbību. Viņš studē starptautiskās attiecības Latvijas Universitātes Eiropas studiju programmā. Mihaelam interesē politika, patīk ceļot un lasīt.

Rakstus konkursam bija iespējams pieteikt no 2009. gada oktobra līdz 2010. gada februārim. Kopumā vairāk nekā 1000 pieteikumu tika saņemti no 36 Eiropas valstu žurnālistiem vecumā no 17-35 gadiem. Konkursā varēja piedalīties tiešsaistes un drukāto mediju, kā arī radio žurnālisti. Konkursa mērķis ir mudināt Eiropas jaunos žurnālistus parādīt savu talantu un iesaistīties sabiedrības viedokļu veidošanā par jautājumiem, kas skar Eiropas nākotni.

Valstu nacionālie uzvarētāji 2010. gada maijā dosies uz Eiropas 2010. gada Kultūras galvaspilsētu Stambulu, kur piedalīsies kultūrvēsturiskā ceļojumā un konkursa noslēguma konferencē kopā ar pārstāvjiem no politiskās, plašsaziņas līdzekļu, augstskolu un pilsoniskās sabiedrības vides apspriedīs dažādus ar Eiropas Savienības paplašināšanos saistītus jautājumus.

 

Plašākai informācijai, lūdzam apmeklēt: www.EUjournalist-award.eu

Ziņu aģentūra BNS

Foto: www.EUjournalist-award.eu

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties