#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Eiropas Komisija aicina izteikt viedokļus par digitālās televīzijas iespējām un problēmām
, 2009. gada, 19.oktobris, 2009

Eiropas Komisija (EK) ir uzsākusi sabiedrisko apspriešanos ar ES audiovizuālās jomas profesionāļiem par to, kā vislabāk izmantot digitālās televīzijas iespējas un risināt „digitālās revolūcijas” problēmas ES kinofilmu nozarē.

Digitālais kino var padarīt filmu izplatīšanu lētāku un elastīgāku, nodrošinot lielāku Eiropas filmu apriti. Tomēr pāriešanai uz digitālo kino nepieciešami lieli ieguldījumi.

Tā kā digitālās iekārtas ir dārgas, vienai trešdaļai Eiropas kinoteātru varētu draudēt slēgšana, ja vien tagad netiks izstrādāti jauni uzņēmējdarbības modeļi un dzīvotspējīgs publiskā sektora atbalsts. Atziņas, ko sniegs kinematogrāfijas un audiovizuālās jomas profesionāļi, kā arī nacionālās kino aģentūras un citas ieinteresētās personas divu mēnešu ilgajā sabiedriskajā apspriešanā, tiks apkopotas nākamā gada sākumā plānotajā paziņojumā, kurā tiks izklāstīta EK rīcībpolitika digitālā kino jomā.

Filmu veidotāji arvien vairāk izmanto digitālās tehnoloģijas. Jaunas kinokameras un formāti atvieglo filmu uzņemšanu. Aizraujošiem specefektiem un 3D filmām tiek izmantoti citi digitālie paņēmieni. Digitālā formātā ierakstītas filmas izplatīšana var būt līdz pat desmit reizēm lētāka par tradicionāli 35 mm kinolentā ierakstītas filmas izplatīšanu; tāpēc digitālais kino varētu atvieglot Eiropas filmu demonstrēšanu pasaulē. Tomēr digitālās filmu demonstrēšanas iekārtas daudziem Eiropas kinoteātriem var izmaksāt pārāk dārgi; aptuveni 31 % Eiropas kinoteātru ir aprīkots ar vienu ekrānu, un tikai 10 % kinoteātru ir ar vairākām kinozālēm.

Sabiedriskās apspriešanas laikā EK vēlas noskaidrot, kā digitālais kino varētu ietekmēt Eiropas filmu nozari un jo īpaši 30 000 Eiropas kinoteātru. Tā vēršas pie ES filmu demonstrētājiem, izplatītājiem, nacionālajām filmu aģentūrām un publiskā un privātā sektora filmu organizācijām ar aicinājumu paust viedokli.

Sabiedriskās apspriešanas un pamatdokumenta tīmekļa vietnes:

http://ec.europa.eu/information_society/media/overview/consultations/index_en.htm

Lēmums par MEDIA 2007:

http://ec.europa.eu/information_society/media/overview/2007/index_en.htm

 

Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā.

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties