#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Eiropas Komisija atvainojas par krievu valodas lietošanu Eirobarometra preses materiālā
, 2010. gada, 10.marts, 2010

Eiropas Komisija atvainojas par krievu valodas lietošanu Eirobarometra preses materiālā - faktu lapā par darba samaksas atšķirībām Latvijā un Igaunijā. Dokumentu tulkošanai ES dalībvalstu valodās komisāre bija nolīgusi tulkotāju - ārpakalpojumu sniedzēju.

Latvijai un Igaunijai šis materiāls tika sagatavots šo valstu oficiālajās valodās - attiecīgi latviešu un igauņu valodās, kā arī krievu valodā. Tā nav Komisijas politika - lietot krievu valodu oficiālās preses publikācijās. Krievu valoda nav ES oficiālā valoda. Eiropas Komisija nožēlo kļūdu un ir izņēmusi no EK mājas lapas tās faktu lapas par Latviju un Igauniju, kas bija krievu valodā.

Kā jau vakar rakstījām, Eiropas Parlamenta Ārlietu komitejas deputāte Inese Vaidere (Pilsoniskā savienība) sagatavoja rakstisku jautājumu Eiropas Komisijas viceprezidentei Vivanai Redingai par to, kāpēc Baltijas valstu žurnālistiem informācijas materiāli tiek izplatīti krievu valodā.

Šādi I.Vaideri pamudinājusi rīkoties Latvijas Avīzē un Latvijas Radio publicētā informācija, ka Eiropas Komisija (EK) pirms preses konferences par dzimumu līdztiesību Baltijas valstu žurnālistiem izplatījusi informāciju arī krievu valodā, kas turklāt nav Eiropas Savienības (ES) oficiālā valoda. Pilnu ziņas tekstu lūdzam lasīt: 

Ziņa sagatavota pēc Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā materiāliem

 

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties