#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Eiropas Komisija birokrātiskus šķēršļus samazina vēl vairāk nekā solīts
, 2009. gada, 25.oktobris, 2009

Pamatojoties uz Eiropas Komisijas 2007. gada priekšlikumu, Eiropas Savienība noteica vērienīgu mērķi līdz 2012. gadam par 25 % samazināt administratīvās izmaksas, kas paredzētas ES tiesību aktos.

Eiropas Komisija (EK) ir publiskojusi pārskatu par līdz šim sasniegto un nozares samazinājuma plānus 13 prioritārajās jomās. No 123,8 miljardiem eiro, kas ir birokrātisko šķēršļu izmaksas, saistībā ar 72 ES tiesību aktu formalitātēm un to transponēšanas un īstenošanas pasākumiem dalībvalstīs, Komisijas ieteiktie un sagatavošanā esošie pasākumi palīdzētu uzņēmumiem ietaupīt kopumā apmēram 40,4 miljardus eiro.

EK ieviestie vai ierosinātie un jau pieņemtie samazināšanas pasākumi varētu ļaut ietaupīt 7,6 miljardus eiro. Pasākumi, ko ierosinājusi EK un ko vēl pieņems Eiropas Parlaments un Padome, šai summai vēl pieskaitītu 30,7 miljardus eiro. Sagatavošanās darbi turpmākai administratīvā sloga mazināšanai ļautu administratīvās izmaksas papildus samazināt vēl vismaz par 2,1 miljardu eiro. Tagad kārta pārējiem likumdevējiem nodrošināt to, ka uzņēmēji patiesi jūt pārmaiņas.

ES administratīvā sloga mazināšanas programma sniegs samazinājumu par 40,4 miljardiem eiro (33 % no lēstā administratīvā sloga). Ja Komisijas priekšlikumiem piekritīs Padome un Parlaments, programma stāsies spēkā. Tas jo īpaši attiecas uz diviem galvenajiem priekšlikumiem, kas bija ierosināti šā gada sākumā — viens no tiem ir PVN jomā un paredz atvieglojumus e-faktūrrēķinu izrakstīšanā (18 miljardu eiro vērtībā), savukārt otrs ir uzņēmējdarbības tiesību jomā un paredz atbrīvot mikrouzņēmumus no grāmatvedības pienākumiem (7 miljardu eiro vērtībā).

Papildus informācija pieejama: http://ec.europa.eu/enterprise/policies/better-regulation/administrative-burdens/index_en.htm

 

Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā

Foto: europa.eu

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties