#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Eiropas Komisija izstrādā jaunu normatīvo aktu banku sektoram
, 2009. gada, 21.oktobris, 2009

Eiropas Komisija ir izstrādājusi normatīvā akta (regulas) uzmetumu, kurā noteikta sistēma, kā, bankrotējot bankai, tā nesagrautu arī attiecīgās valsts ekonomiku.

Eiropas Komisija (EK) ir izstrādājusi virkni noteikumu banku sektoram, kā, piemēram, baņķieru piemaksu ierobežojumus, uzraudzības iestāžu izveidošanu aizdevējiem, lai pasargātos no atkārtotas globālas finansēšanas krīzes u.c. noteikumus.

EK sastādītajā dokumentā, ko tā izdos šonedēļ, vislielākā uzmanība pievērsta jautājumam, kā dažas bankas kļuva "pārāk lielas, lai tām ļautu sabrukt", atsaucoties uz ASV giganta "Lehman Brothers" sabrukumu, kas vēl vairāk pasliktināja finanšu sistēmu.

"Vienmēr vajadzētu būt politiski un ekonomiski iespējami ļaut bankām sabrukt, lai arī kāds būtu to izmērs," teikts dokumentā, kura kopija nonākusi "Reuters" rīcībā.

Tomēr EK pagaidām nav izstrādājusi plānus, kā atturēt valstis no centieniem glābt lielo banku vietējās struktūrvienības. EK uzmetumā teikts, ka "visām sistēmām jābūt legāli pamatotām, lai mudinātu privātos investorus piedalīties bankas glābšanā".

EK arī vēlas redzēt "finansējuma sistēmu, lai grūtībās nonākušai bankai ļautu turpināt darbu reorganizācijas laikā", kā arī "banku ciešāku iesaistīšanos patērētāju depozītu garantiju shēmās".

Ziņa sagatavota pēc aģentūras LETA/Nozare materiāliem.

 

 

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties