#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Eiropas Komisija uzsāk pretsmēķēšanas kampaņu
, 2009. gada, 20.oktobris, 2009

Eiropas Komisija uzsāk jaunu pretsmēķēšanas kampaņas "Help: Par dzīvi bez tabakas" sezonu. Kampaņas mērķis ir popularizēt dzīvi bez tabakas un jauniešiem tiks piedāvāts 11 sēriju garš interneta animācijas seriāls "Helperi".

Seriālu rādīs no šā gada oktobra līdz nākamā gada septembrim, katru mēnesi kampaņas mājaslapā piedāvājot pusotru minūti garas sērijas un divas ar pusi minūtes garas ievada sērijas, kas iepazīstinās ar galvenajiem seriāla varoņiem un notikumiem iepriekšējās sērijās. Ievada sērijās tiks stāstīts par to, ar kādām cigarešu izraisītām problēmām "helperi" ir saskārušies un kā ar šīm problēmām viņi ir gatavi cīnīties.

Kā uzskata kampaņas organizatori, tad jauniešus nav vērts iebiedēt, rādot smēķētāja plaušas, vai mācīt, nostādot viņa priekšā "gudru onkuli", jo vislabākā palīdzība bieži vien var nākt no vienaudžiem, kā arī, ar humora palīdzību un atraktīviem paņēmieniem piesaistot jauniešu uzmanību.

Tāpēc šā gada laikā jaunieši varēs iesūtīt savus padomus vienaudžiem par to, kā cīnīties ar smēķēšanu, kā to atmest, kā nesākt, kā izvairīties no pasīvās smēķēšanas un kāpēc to darīt. Īpaša uzmanība kampaņas laikā tiks pievērsta smēķējošajām meitenēm, skaidrojot smēķēšanas ļaunās sekas.

Eiropas Komisija pretsmēķēšanas kampaņu sāka 2005.gadā, kad tās sauklis bija "Smēķēšana ir absurda". Pagājušajā gadā Eiropas Komisija pieņēma lēmumu 2009.gadā un 2010.gadā turpināt visās 27 Eiropas Savienības dalībvalstīs līdz šim veiksmīgi noritējušo pretsmēķēšanas kampaņu.

Šajā sezonā kampaņas sauklis ir "Sniedz mums savu padomu". Līdz ar to kampaņas galvenais izaicinājums ir meklēt iespējas pateikt "nē" auditorijai, tas ir, jauniešiem, kas ienīst aizliegumus. Jau šobrīd no Latvijas ir iesūtīti desmit padomi par iespējām atmest smēķēšanu.

Turklāt no 2008.gada beigām līdz šim brīdim Latvijā ir notikuši jau 23 pasākumi, kuros iesaistījās "Help" komanda un tika veikti 8789 CO jeb tvana gāzes testi jauniešiem.

Latvijai kampaņa ir izdevīga tādēļ, ka valstij nav jāiegulda savi līdzekļi problēmas novēršanā, bet nākotnē tas nozīmē, ka mazāk cilvēkiem būs jāsniedz medicīniskā palīdzība smēķēšanas izraisīto slimību ārstēšanai.

"Help: Par dzīvi bez tabakas" ir viena no vērienīgākajām un pazīstamākajām sociālajām kampaņām Eiropas Savienībā. Tā ietver plašu mārketinga komunikāciju instrumentu klāstu - televīzijas un interneta reklāmu, CO jeb tvana gāzes testus Eiropas Savienības iedzīvotājiem, sabiedrisko attiecību pasākumus un citas aktivitātes.

Vairāk informācijas kampaņas mājas lapā:

http://lv-lv.help-eu.com/pages/HELP---Par-dzīvi-bez-tabakas-index-13.html

 

Ziņa sagatavota pēc aģentūras LETA/Nozare materiāliem.

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties