#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Eiropas Komisijas priekšsēdētājs Barrozu par jauno Komisiju un enerģētikas politiku
, 2009. gada, 25.novembris, 2009

Vakar, 24.novembrī Eiropas Parlamenta politisko grupu priekšsēdētāji Strasbūrā iztaujāja Eiropas Komisijas priekšsēdētāju Barrozu par viņa nākamo komandu un enerģētikas politiku.

Barrozu paziņoja, ka tieši šajā dienā ir saņēmis pēdējos priekšlikumus par 27 komisāru amata kandidātiem, no kuriem septiņi ir sievietes.

Atbildot uz jautājumu, vai Barrozu paredz jaunu gāzes piegādes krīzi un vai jau ir iecerēti pasākumi, lai palīdzētu iedzīvotājiem, Komisijas priekšsēdētājs sacīja, ka vienošanās ar Krieviju par agrīno brīdināšanu ir sistēma, kam nākotnē vajadzētu ļaut identificēt savlaicīgi šādas problēmas.

Eiropas Parlamenta pārstāvji izteica šaubas, vai ir lietderīgi sadalīt vides politikas portfeli, un piesardzīgi vērtēja portfeļu sadalījumu iekšlietās un tieslietās, norādot, ka drošību nevajadzētu saistīt ar imigrāciju. Uz šo Barrozu atbildēja, ka mērķis ir racionālāk sadalīt darbu visās politikās.

Tāpat Barrozu vēlreiz apliecināja, ka  par Eiropas Komisijas darba organizāciju un portfeļu sadali lemj Komisijas priekšsēdētājs, un to viņš arī darīs.

Jautājums tika uzdots arī par dziļo ekonomikas krīzi un tās ilgtermiņa ietekmi. EK priekšsēdētājs komentēja, ka jaunajā Komisijā lielu uzsvaru liks uz izglītību, mūžizglītību, nodarbināto mobilitāti, cīņu pret sociālo atstumtību un nabadzību.

Vaicāts par kodolenerģiju Lietuvā, Barrozu atbildēja, ka ir ticies ar Krievijas prezidentu D. Medvedjevu un apspriedis enerģijas piegādes jautājumu Lietuvai, kā arī apliecināja, ka Komisija pie šī jautājuma aktīvi strādā kopā ar Lietuvas iestādēm un partneriem.

Audiovizuālie faili pieejami sekojošā tīmekļa vietnē: http://www.europarl.europa.eu/sed/speeches.do

Ziņa sagatavota pēc Eiropas Parlamenta informācijas biroja materiāliem

Foto: europa.eu

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties