#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Eiropas Kosmosa Aģentūras speciālisti piedalījās Satelīttehnoloģiju vasaras skolā Ventspilī
, 2010. gada, 16.augusts, 2010

No 9. līdz 14.augustam Ventspils Augstskolā un Ventspils Starptautiskajā Radioastronomijas centrā vairāk kā 30 studenti no Latvijas, Igaunijas un Somijas piedalījās Satelīttehnoloģiju vasaras skolā. Pieaicinātie lektori no Eiropas Kosmosa aģentūras, AAC Microtec (Zviedrija), Aalborg University (Dānija) 5 dienu laikā pasniedza dažādas lekcijas saistībā ar satelīttehnoloģijām, t.sk. mazo satelītu būvi, zemes bāzes staciju darbību.

 Latvijas studenti strādā pie satelīta "Venta-1" izveides, savukārt Igaunijas studenti - pie ESTCube izveides. "Šāda vasaras skola ir ļoti laba iespēja uzzināt par paveikto mazo satelītu būvē kaimiņvalstī!", atzīst Latvijas studenti. Satelīttehnoloģiju vasaras skola notiek Norvēģijas valdības divpusējā finanšu instrumenta programmas "Pārrobežu sadarbība" apakšprojekta "Ventspils un Tartu sadarbība kosmosa tehnoloģiju nozares pētniecībā un apmācībā" ietvaros, kuru īsteno nodibinājums "Ventspils Augsto tehnoloģiju parks" (VATP) Ventspils Augstskola, Tartu Universitāte un Tartu observatorija.

Projekta īstenošanai saņemts atbalsts no Norvēģijas ar Norvēģijas finanšu instrumentu palīdzību.

 

Avots: www.ventspilszinas.lv

Foto: www.ventspilszinas.lv

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties