#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Eiropas lauku pašvaldību hartas valdes pārstāvis apmeklēs Kandavu
, 2010. gada, 15.jūlijs, 2010

16.jūlijā Kandavā ieradīsies Eiropas lauku pašvaldību hartas (Charter of European Rural Communities) jauniešu koordinators Boy Hendrikus Gerard Scholtze, kurš plānošanas vizītē Kandavā uzturēsies divas dienas.

Vizītes mērķis ir apmeklēt Kandavu un tikties ar Kandavas novada domes vadību un Eiropas lauku pašvaldību hartas koordinatoriem Latvijā – Gitu Grunti un Solvitu Viļumu. Vizītes laikā tiks precizētas projekta aktivitātes, kuras īstenos Eiropas jauniešu tikšanās laikā, šā gada 28.-31.oktobrī Kandavā, kā arī izveidota pasākuma programma.

Jauniešu tikšanās oktobrī būs viena no hartas projekta aktivitātēm (Multi Annual Project). Līdz šim jauniešu tikšanās ir organizētas Kiprā, Dānijā, Čehijā, Somijā. Uz Kandavu projekta ietvaros brauks jaunieši no Austrijas, Dānijas, Nīderlandes, Itālijas, Kipras, Luksemburgas un Ungārijas. Jauniešu pasākumu apmeklēs arī Eiropas lauku pašvaldību hartas prezidents Frans Ronnes un hartas atbildībā sekretāre Helma van Drunen.

Eiropas lauku pašvaldību harta izveidota 1989.gadā. Hartas devīze ir “Ļaudis satiek ļaudis” (People meet people), tās mērķis ir izveidot draudzības tīklu starp Eiropas valstīm. Organizācija nav politiska rakstura un nav ar politiskiem mērķiem. Viens no hartas pamatprincipiem – strādāt kopā neatkarīgi no politiskās un reliģiskās pārliecības, iepazīt vienam otru, izzināt katras valsts iedzīvotāju ikdienu, tradīcijas un veicināt sadarbību starp cilvēkiem, iestādēm, organizācijām un uzņēmumiem.

2008. gadā hartas valde nolēma organizācijas darbībā iesaistīt dalībvalstu jauniešus. Kopš tā laika katru gadu tiek rīkotas 2 jauniešu tikšanās dažādās Eiropas valstīs. Šoruden tā notiks Kandavā.

Avots: www.kandava.lv

Foto: www.latviantourism.lv

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties