#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Eiropas parlamentārieši iepazīsies ar Latvijas lauksaimniecības problēmām
, 2010. gada, 14.jūlijs, 2010

Šodien Latvijā darba vizītē ierodas Eiropas Parlamenta (EP) Lauksaimniecības un lauku attīstības komisijas deputāti, lai iepazītos ar Latvijas lauksaimniecību un nozares attīstības problēmām, informēja Zemkopības ministrijas pārstāvji.

EP delegācija tiksies ar zemkopības ministru Jāni Dūklavu, Saeimas un lauksaimnieku sabiedrisko organizāciju pārstāvjiem, kā arī apmeklēs zemnieku saimniecības. Šodien delegācija dosies uz zemnieku saimniecību "Rudeņi" Jelgavas novada Sesavas pagastā, kā arī uz bioloģisko saimniecību "Ozoli" Bauskas novada Stelpē.

Zemnieku saimniecības "Rudeņi" pamatdarbības virzieni ir piena lopkopība un augkopība Galvenā uzmanība, attīstot saimniecību, tiek veltīta jaunu tehnoloģiju ieviešanai. Veiksmīgi realizējot divus SAPARD projektus un izmantojot valsts atbalstu ražošanas modernizācijai, saimniecībā uzbūvēta jauna slaucamo govju ferma 400 govīm ar piena bloku un mēslu krātuvi. Iegādāts aprīkojuma komplekts jaunlopu kūtij. Saimniecības iecerējusi labiekārtot jaunās lopu mītnes teritoriju, uzbūvēt jaunlopu mītni un lopbarības sagatavošanas cehu. Lopu skaitu paredzēts palielināt līdz 600 liellopiem.

Savukārt bioloģiskās saimniecības "Ozoli" specializācija ir piena lopkopība. Ganāmpulkā ir 30 slaucamas govis, 40 dažāda vecuma jaunlopi, kā arī kazas. Saimniecībā sagatavo visu nepieciešamo lopbarību ganāmpulkam, apstrādājot 119 hektārus pastāvīgo pļavu un zālāju platību, 9,5 hektārus graudaugu, 1,5 hektārus kartupeļu un dažādu dārzeņu kultūru pašu patēriņam. Saimniecības kopējā lauksaimniecībā izmantojamo zemju platība ir 130,80 hektāri, no kuriem bioloģiski sertificēti ir 129,98 hektāri.

Rīt, 15.jūlijā, EP pārstāvji tiksies ar Saeimas vadību, Eiropas lietu komisijas un Lauksaimniecības komisijas pārstāvjiem, kā arī lauksaimnieku sabiedriskajām organizācijām un nozares politikas ekspertiem.

Sarunu galvenais temats būs Eiropas Savienības (ES) Kopējā lauksaimniecības politika (KLP) pēc 2013.gada, kā arī Latvijas nostāja šīs politikas nākotnes veidošanā. EP deputāti vēlas uzklausīt deputātu, lauksaimnieku sabiedrisko organizāciju un Latvijas politikas ekspertu viedokli par KLP mērķiem pēc 2013.gada, tirgus kopējās organizācijas principiem, finanšu pārdali lauku attīstības politikā, šīs politikas lomu un vietu KLP pēc 2013.gada, kā arī KLP finansējuma apjomu ES 2014.-2020.gada budžetā. Tāpat EP pārstāvji tiks iepazīstināti ar Latvijas lauksaimniecības politikas virzieniem un aktualitātēm nozarē.

Ziņu aģentūra LETA/ Nozare

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties